Havana Sendromu gerçek mi? Arkasında Rusya mı var? İşte son araştırmalar!

Genel Mar 02, 2023 Yorum Yok
nihayet 10 yıldır Özellikle ABD’de Havana Sendromu ismi verilen Enteresan bir rahatsızlık tipi Aka tartışmalara yol açmıştı. Çin ve Küba’da çalışan ABD büyükelçilik yahut CIA çalışanlarının birtakım semptomlar göstermesi gözleri Rusya’ya çevirmişti.

Havana Sendromu Mevcut mı?

2016 yılından itibaren gündemi meşgul etmeye başlayan Havana Sendromu olayında, Çin ve Küba’da çalışan ABD işçilerine yönelik olarak Küba yahut Rusya tarafından güç silahları ile akınlar düzenlendiği argüman ediliyor. İşçilerin baş ağrısı, mide bulantısı, duyma sorunları göstermesi lakin bunun kaynağının bir türlü bulunamaması savları körüklemişti.

2020 yılında toplanan bir konferansta Rusya tarafından mikrodalga silahlar ile çalışanlara yönelik olarak elektromanyetik ataklar düzenlendiğine dair görüş birliğine varıldı ve bir rapor hazırlandı.

Ne Mevcut ki ortadan geçen 3 yılın sonunda savların temelsiz olduğu ortaya çıktı. Haberlere nazaran dünya çapında 1000 civarında hadiseyi araştıran CIA başta olmak üzere federal kurumlar rastgele bir güç saldırısına dair ispatlar bulamadı. Hatta birtakım olaylarda güce dair hiçbir iz yahut ipucu da yoktu.

Kaynaklar bulgu gösteren çalışanların geçmiş periyotlarda yaşadıkları kimi külfetlerin yanında o Devre çalışma koşullarının da tesiriyle rahatsızlanmış olabileceğini düşünüyor. Konferans raporunun da bu manada Fazla yanlış bir kanıya vardığı da lisana getirilmiş. Yani ne Rusya ne de Küba bu olaydan Mesul değil ve kayıtlara Alelade rahatsızlıklar olarak geçmesi gerekirken nihayet 10 yılın komplo teorisi haline geldi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir