Hastaneyi bir tıkla hastaya getiren metaverse teknolojisi: Healthverse PanoramicWEB

Genel May 18, 2023 Yorum Yok
Türk Telekom ve Healthverse PanoramicWEB Amel birliği ile hayata geçirilen tele sıhhat teknolojisi Liv Hospital’de kullanıma sunuldu. Healthverse PanoramicWEB platformu sayesinde hastalar, hastaneyi ziyaret etmeden Evvel dijital olarak gezebiliyor, hekimiyle görüşerek yaparak tedavi ve sıhhat hizmetleri hakkında ön bilgi sahibi oluyor. 

Sanal gerçeklik (VR) gözlüğü ile hastane gezilebiliyor

Hastalar diledikleri yerden VR gözlük, cep telefonu ya da bilgisayarlar ile hastaneyi dijital ortamda 360 derece olarak gezebiliyor. Hasta danışmanı yahut tabiplerle görüşme yaparak sıhhat hizmetleri ve tedavi hakkında ön bilgi alıyor. Hastaneler bu sistem üzerinden seminer, konferans ve Faaliyet üzere Çeşitli dijital etkinlikler yapabiliyor. Türk Telekom bu projeye dijital altyapı tahlil ortağı olarak katkı veriyor.

Metaverse teknolojisini kullanan Healthverse PanoramicWEB yazılımı, Türkiye’nin sıhhat turizmine katkı sağlayacak. Liv Hospital Küme Koordinatörü Meri İstirori, yabancı hasta sayısının bir sene içinde iki katına çıkabileceğini söyledi.

Healthverse PanoramicWEB teknolojisinin artıları hakkında konuşan Liv Hospital Küme Koordinatörü Meri İstirori, “Biz Liv Hospital olarak, Healthverse PanoramicWEB ile hastalarımızın teğe bir sıhhatle ilgili sıkıntılarını dinleyerek ve gereksinimleri olan tedaviyi anlatarak nihayet teknolojik donanıma sahip hastanelerimizi gösterme fırsatı bulduk. Böylelikle hastalarımız hem onları en güzel biçimde anladığımızı ve geldiklerinde A’dan Z’ye hangi süreçlerin onları beklediğini memleketler arası hasta danışmanlarımızdan, hekimlerimizden birebir deneyimleyerek dinlediler ve gördüler. Bu, bize olan inancı inanılmaz destekledi. Şimdiden Healthverse PanoramicWEB üzerinden yaptığımız görüşmeler sonucunda hastaların tercihi olduğumuzu görmek bize Aka Sevinç veriyor. Hem yurtdışından gelen hasta sayısının artmasında hem de tele sıhhat alanında milat oluşturacak bir platform olan Healthverse PanoramicWEB ile bir unsur imza atmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir