Apple, kendi MicroLED ekranlarını üretecek: iPhone 14 Pro sönük kalacak!

Genel May 18, 2023 Yorum Yok
Apple’ın nihayet on yılda microLED araştırma ve geliştirmeye en az 1 milyar dolar harcadığı söyleniyor. Şirket, microLED çipleri doğrudan yonga plakaları üzerinde üretmeyi planlıyor.

Apple’ın gizli tesisinde üretilecek

Apple, microLED bileşenler için ams-Osram, alt katmanlar için LG Display, 12 inç yonga plakaları için TSMC ile Bir arada çalışacak. Üretim, Apple’ın Longtan Bölgesi’ndeki gizli Ar-Ge tesislerinde gerçekleşecek.

Önce Apple Watch Ultra’da kullanılacak

Apple’ın Amerika, Tayvan ve Japonya’da ekranlar üzerine çalışan Ar-Ge grupları Mevcut ve microLED ekranlar için sırf şoför entegre devreleri değil, toplu transfer sürecini daha âlâ Denetim etmek için kimi üretim ekipmanları da tasarladığı söyleniyor. MicroLED ekran üretimi kuvvetli bir süreç, üretim maliyetleri daha yüksek. Bu nedenle Apple, iPhone’lar için microLED ekranları seri üretmeden Evvel Apple Watch Ultra’da kullanacak.

Apple Watch Ultra’nın 2025’e kadar microLED ekran kullanması beklenmiyor. Münasebetiyle microLED ekranlı birinci iPhone’lar önümüzdeki Yıl Kesin olarak çıkmayacak. 2023 iPhone 15 serisinin birebir OLED ekrana sahip olması bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir