HarmonyOS Lumia 950 XL üzerinde çalıştırıldı

Genel Nis 08, 2023 Yorum Yok
Başta Nokia’nın olan ve daha sonra Microsoft’a satılan Lumia akıllı telefon serisi, Windows Mobile işletim sisteminin terk edilmesi ile ölmüştü. Seri yüksek satış sayılarına ulaşmasa da Lumia, teknoloji dünyasında epey sevilen bir seriydi. Lumia serisi geride bırakılmış olsa da HarmonyOS, yakında bu aygıtlara ikinci bir hayat verebilir.

Lumia 950 XL üstünde HarmonyOS 

AMOLED ekranı, 20MP kamerası ve Snapdragon 810 yonga seti ile Lumia serisinin en kuvvetli telefonlarından olan Lumia 950 XL, bir geliştirici sayesinde yakında ikinci bir hayat bulabilir.

Çinli bir geliştirici, HarmonyOS’in çekirdeğini yani kernelini Lumia 950XL üzerinde çalıştırmayı başarmış. Aygıt, bütün HarmonyOS işletim sistemi yerine OpenHarmony OS kütüphanesi üzerine kurulan çekirdeği çalıştırıyor. Ayrıyeten geliştirici, kernel üzerinde debugging yani yanılgı ayıklama süreçleri gerçekleştirebiliyor. Proje Lumia 950 XL sahipleri için şimdilik rastgele bir Muştu getirmese de Şayet proje üzerinde daha Fazla çalışılırsa yakında bütün HarmonyOS işletim sistemini 950XL üzerinde görebiliriz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir