Gran Turismo 7’ye yenmesi neredeyse imkânsız yapay zeka pilotu ‘Sophy’ eklendi

Yazılım Şub 21, 2023 Yorum Yok
Geçen yıl, Gran Turismo’nun arkasındaki Sony AI ve Polyphony Digital, birinci Sınıf düzeyde yarışabilen yeni bir Yapay zeka şoförü geliştirdi. O vakitlerde bu proje Nature üzerinden yayınlanmıştı ve GT Sophy olarak isimlendirilmişti. Sophy şimdi Gran Turismo 7’ye geldi ve öbür oyuncuları pistte bekliyor.

Profesyonel yarış pilotu gibi

Sony’nın Yapay zeka kısmının bir eseri olan Sophy, başlangıçta bir yarışı bile tamamlayamıyordu lakin yapılan geliştirmeler ile eksiksiz bir şoför haline geldi. Yalnızca süratli sürmekle kalmıyor oyun içerisinde taktikler ve stratejiler de uyguluyor. Ve elbette yarışırken sportmenliği de elden bırakmıyor.

Gran Turismo 7’nin 1.29 güncellemesi ile gelen Sophy, Mart ayının sonuna kadar oyunda kalacak. Oyuna eklenen “Gran Turismo Sophy Race Together” modu sayesinde isteyen şoför Sophy ile yarışabilir. Ayrıyeten tıpkı otomobillerle Sophy ile yarıştığınız teğe bir maç da var, böylelikle Yapay zekadan ne kadar yavaş olduğunuzu da görebilirsiniz.

Sophy’nin bu versiyonu oyunda hudutlu bir mühlet için bulunacak olacak olsa da, Yapay zekayı nihayet görüşümüz olmayacak. Sony, bu mod sayesinde Geri bildirim toplayacağını ve elde edilen dataları gelecekteki güncellemeler için Yapay zekayı geliştirmek için kullanacağını söylüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir