Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yazılım
  4. »
  5. Google Chrome’da kritik güvenlik açığı keşfedildi!

Google Chrome’da kritik güvenlik açığı keşfedildi!

admin admin -
16 0
Teknoloji devi Google, masaüstü Chrome kullanıcılarını etkileyen kritik bir sıfırıncı gün Emniyet açığı keşfedildiğini duyurdu. Meseleye süratli bir Karşılık veren yazılım devi, kullanıcıların yeni sürüme geçmelerini istiyor. 

Google ikazda bulundu

İlk olarak Google’ın Tehdit Tahlil Grubu’ndan Clement Lecigne tarafından keşfedilen CVE-2022-4135 etiketli Emniyet açığı, yığın arabellek taşması kaynaklı, verilerin Denetim edilmeden yasaklanmış (genellikle bitişik) pozisyonlara yazılmasına neden oluyor. Bildirilenlere nazaran açığın keşfedilmesinin akabinde Google, sorunun suistimale yol açabileceğini doğruladı.

Sıfırıncı gün Emniyet açıkları günümüzde Aka tehlikeleri beraberinde getirebiliyor. Bilhassa daha Evvel keşfedilmemiş olmaları sebebiyle, sorunu çözmek için olabildiğince çabuk bir güncelleme paylaşılması gerekiyor. Google’ın ise burada süratli davrandığını söyleyebiliriz.

Yazılım devi, yeni açıktan yararlanan ataklara karşı Chrome’un aktüel 107.0.5303.87 sürümüne veya daha üst bir sürüme geçilmesini tavsiye ediyor. Bununla Bir arada yeni güncellemeye ulaşmak için Evvel tarayıcınızın sağ üst köşesindeki üç noktalı menüye ve akabinde ”Ayarlar” tıklamanız gerekiyor. Böylece kullanıcılar, ekranın sol tarafında yer Meydan menüde, en altta ”Chrome Hakkında” kısmından sürüm ayrıntılarına ulaşabilirler.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir