Google artık şifre dönemini kaldırıyor

Genel May 04, 2023 Yorum Yok
Uzun müddettir kullanıcıların yanlarında bulunan aygıtları yahut aygıtlardaki uygulamaları daha inançlı bir giriş için kullanmaya çalışan Google, bu hafta şifre yerine kullanabileceğiniz geçiş anahtarlarını devreye sokuyor.

Google geçiş anahtarları

Google Passkey yahut Google geçiş anahtarları diyebileceğimiz yeni tahlil telefonunuzda kullandığınız ekran kilidi şifresi, parmak izi okuyucusu, Çehre tanıma yahut kendinize ilişkin donanım Emniyet anahtarı üzere yollarla Google hesabınıza giriş yapmanızı sağlıyor.

Bu prosedürler siber ataklara karşı daha güçlü olduğu için SMS üzere Biricik kullanımlık şifrelerin yerine tercih edilebilecek. Kullanıcılar ilgili sayfada otomatik oluşturulmuş şifre anahtarlarını görebilecek ve ekleme yapabilecekler. Bu noktada ekran kilidi şifresinin güçlendirilmesi tavsiye ediliyor.

Google olağanda hesabınıza giriş yaparken kullandığınız Android aygıtlara bir onay ekranı göndermekteydi. Bu da ikinci alternatifiniz olacak. Ayrıyeten Docusign, Kayak, PayPal, Shopify üzere pek Fazla siteye Google hesabı yanında Passkey girişi seçeneği de sunuluyor.

Google Passkey

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir