Gmail’e gelen yeni özellik ile e-posta yazmak çocuk oyuncağı oluyor

Genel May 14, 2023 Yorum Yok
Google, elektronik iletileşme yoluyla nasıl bağlantı kurduğumuzu tahlil etmek ve uygunlaştırmak için Değerli bir kaynak ayırıyor. Yapay zekanın gelişimi sayesinde 2017’de Smart Reply ve 2018’de Smart Compose üzere tahliller bu kaynağın birinci adımlarıydı. Bu Yıl ise Google, Biricik bir düğmeye basarak eksiksiz e-posta cevapları oluşturma imkanı sağlayan en yeni Yapay zeka odaklı özelliğini tanıttı.

Gmail’de Karşılık vermek Fazla daha kolay

Google CEO’su Sundar Pichai, Google I/O aktifliğinin açılış konuşmasında Google Maps güncellemelerinden 3D telekonferans tahlili Project Starline’a kadar Çeşitli bahis ve duyuruları tanıttı. Öte yandan “Yazmama Yardım Et” (Help Me Write) ismi verilen yeni bir özellik duyurusu, yaklaşık 2 milyar Gmail kullanıcısının dikkatini çekti.

Google’ın evvelki Akıllı Yanıtlama ve Akıllı Oluşturma özellikleri, yayınlandıklarından bu yana kullanıcıların Temel cevaplar oluşturmasına Yardımcı oldu ve varsayımı metin teklifleri sundu. “Yazmama Yardım Et” özelliği bu yetenekleri genişleterek kullanıcıların Biricik bir tıklamayla bütün bildirisi oluşturmasına ve detaylandırmasına İmkan tanıyor.

Google geliştiricileri bu teknolojiyi kolay, tekrarlayan mesajlar/yanıtlar, rutin sorular ve gibisi Daimi attığınız e-postalar için harcadığınız vakti en üye indirmek için tasarladı. Gmail’e eklenecek olan yeni simge ile yalnızca istediğiniz biçimde karşılığı istemeniz kâfi olacak.

Workspace, Slaytlar ve E-Tablolar’da AI’a kavuştu

Yakın vakitte yayınlanan bir blog yazısında bu yeni e-posta fonksiyonuna ve Google’ın Workspace için yeni Duet AI’sının bir modülü olan öbür kimi Yapay zeka dayanaklı Yazı araçlarından da bahsedildi. “Yazmama Yardım Et” özelliğinin e-posta Yazı yeteneklerine benzeri halde, yeni Workspace araç paketi de kullanıcılara açıklayıcı istemler aracılığıyla metin ve görsel içerik oluşturmak için Yapay zeka takviyeli özellikler sunuyor. Örneğin, Duet AI, Google Slide kullanıcılarının sunumları için yeni, Özgün istem tabanlı görseller oluşturmalarına Yardımcı olacak.

E-Tablolar kullanıcıları da bilgi merkezli misyonlarını kolaylaştırmak için Google’ın Yapay zekasından yararlanabilecek. Duet AI’ın yeni Organize Etmeme Yardım Et özelliği, birebir istem tabanlı İzah fonksiyonunu kullanarak vazifeleri ve projeleri izlemek için otomatik olarak Özel planlar oluşturarak kullanıcıları destekleyebilecek. Bu yeni teknolojilerin önizlemesini görmek isteyen kullanıcılar, Google’ın Workspace Labs kayıt sayfası üzerinden bu teknolojilere erişmek için kayıt yaptırabilirler. Seçilen kullanıcılar, Google’ın Workspace’teki en nihayet üretken Yapay zeka özelliklerine erişebilecek

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir