Para basma makinesi: Nintendo Switch’in elde ettiği toplam gelir belli oldu

Genel May 14, 2023 Yorum Yok
Nintendo’nun Switch el konsolu piyasaya birinci çıktığından bu yana 7 Yıl boyunca harika bir performans sergiledi ve donanım satışları daha yeni yeni yavaşlamaya başladı. Switch el konsolu ekosistemi 125 milyon adet sevkiyat üzere Değerli bir kilometre taşını geride bırakırken ekosistem, Nintendo tarihindeki öbür bütün platformlardan daha Çok yazılım sattı. Ayrıyeten 2024 yahut 2025 yılına kadar Nintendo DS’i de geçebilir.

Nintendo Switch ne kadar kazandırdı?

Nintendo tarafından sağlana nverilere nazaran, Switch donanım ailesi, Ömür mühleti boyunca nihayet 7 yılda (Mart 2017 – Mart 2023) Nintendo’ya yaklaşık 69,043 milyar dolar kazandırdı. Şirket, Switch’in piyasaya sürülmesinden bu yana Yekün 74 milyar doların üzerinde net satış gerçekleştirdi ve kalan 5 milyar dolar 3DS el bilgisayarı da iç olmak üzere öbür platform ve segmentlerden elde edildi.
Ne yazık ki, Switch’in donanım ve yazılımdan tam olarak ne kadar kazandığından emin olamıyoruz, lakin Switch’in nihayet 7 yılda Nintendo’nun net satış gelirlerinin yüzde 94’ünü oluşturduğu belirtiliyor. Firmanın yazılım yani oyun gelirleri kuvvetli kalmaya devam ederken Nintendo, Mart 2024’te nihayet erecek olan mali yılda daha az donanım satmayı bekliyor. Donanım sevkiyatlarının 15 milyona düşmesiyle Bir arada net satışlar, aktiflik kârı ve genel net kâr iç olmak üzere bütün ölçümlerin düşmesi bekleniyor.

Nintendo’nun 2025 mali yılı içerisinde (yani önümüzdeki yılın birinci çeyreğinden sonra) yeni bir konsol piyasaya sürmesi bekleniyor, lakin yeni donanımı ne Vakit göreceğimiz şimdi aşikâr değil. var kestirimlere nazaran yeni jenerasyon Switch’in NVIDIA’nın yeni ve geliştirilmiş Orin tabanlı Tegra çipi sayesinde 4K oyun iç olmak üzere daha Çok performans sunması bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir