Gigabyte ilk AMD A620 anakartlarını duyurdu

Anakart Driverları, Donanım Nis 01, 2023 Yorum Yok
AMD’nin yeni Ryzen 7000X3D serisi işlemcileri duyurmasının akabinde anakart üreticilerinin çalışmaları da Hız kazanmaya başladı. Bu bağlamda kısa mühlet Evvel sizlere, Müsait fiyatlı A620 çipsetinin yolda olduğundan bahsetmiştik. Artık PC pazarının önde gelen isimlerinden Gigabyte, DDR5 bellek ve Fazla taraflı özelliklere sahip en yeni A620 anakartlarını tanıttı.

Gigabyte birinci AMD A620 anakartlarını duyurdu

Gigabyte A620 anakart serisi, AM5 platformu için DDR5-6400‘e kadar DDR5 EXPO/XMP Hız aşırtma dayanağı ve PCIe 4.0 uyumluluğu ile geliyor. Bununla Bir arada 8+2+1 Etaplı Dijital VRM Tahlili, aşırı ısıya karşı M.2 termal muhafaza ve Wi-Fi 6E 802.11ax kablosuz standardıyla donatılan yeni A620 serisi, AM5 platformuna geçmeyi planlayan kullanıcılar için bütçe dostu bir alternatif olacak.

Gigabyte A620 anakartlar, ekran kartı yükseltmelerini kolaylaştırmak ve bileşenleri korumak ismine yenilikçi PCIe EZ-Latch teknolojisine konut sahipliği yapıyor. Buna ek olarak Gigabyte, Q-Flash Plus özelliği ile rastgele bir işlemci, hafıza ve hatta grafik kartı takmadan BIOS güncellemelerine İmkan tanıyor.

Yapılan duyuruda Gigabyte, rekabetçi A620 platformunun Micro ATX’ten Küçük ITX’e kadar uzanan çoklu form faktörü seçenekleri ile vitrine çıkacağını söyledi. Aileye iç olması beklenen birinci model ise Gigabyte A620M GAMING X olacak. Yeni anakartların tam model listesi, fiyatı ve çıkış tarihi ise şimdi açıklanmadı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir