Galaxy S24 için üzen söylenti: Türkiye’ye tekrar Exynos versiyon gelebilir!

Genel May 08, 2023 Yorum Yok
Samsung’un bir sonraki amiral gemisi Galaxy S24 serisine hala uzunca bir müddet Mevcut Ama şimdiden kimi kritik söylentiler yayılmaya başlamış durumda. Farklı kaynakların belirttiğine nazaran Samsung, Galaxy S24 serisinde tekrardan Exynos işlemcili versiyonlara dönüş yapacak. Exynos işlemcili Galaxy S24 serisinin hangi pazarlarda satışa çıkacağı da fısıltı gazetesinde dolanmaya başladı.

Galaxy S24 bekleyenleri üzebilir

Genelde hakikat bir sicile sahip olan Tech_Reve tarafından söylenenlere nazaran Galaxy S24 serisi Snapdragon 8 Gen 3 ve Exynos 2400 versiyonlarına sahip olacak. Exynos 2400’lü modeller Güneydoğu Asya bölgesinde satılan Galaxy S24’lerde bulunacak. Kaynak tıpkı vakitte Avrupa bölgesinde satılacak Galaxy S24’lerde de Exynos varyantın bulunacağını belirtiyor. Hasebiyle Galaxy S24, Türkiye pazarına Exynos 2400 ile Bir arada girebilir.

Samsung’un Exynos geçmişine baktığımızda bu kullanıcılar gözünde düzgün bir haber değil. Öte yandan Samsung, Qualcomm ve Exynos ortasındaki farkı kapatmak için ve üretim sürecinde TSMC’yi yakalayabilmek için bir jenerasyon Uzaklık vermiş olabilir. Bu nedenle Samsung, Exynos 2400 üzerinde daha Çok ağırlaşmış olabilir. ek olarak belirtilenlere nazaran Exynos 2400, Samsung’un daha verimli 4nm (4LPP+) sürecinde üretilecek. Snapdragon 8 Gen 3 ise TSMC’nin 4nm sürecinde üretilecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir