‘Ezber bozan’ Windows 11 özelliği üç aydır bozuk ve sorun tam bir komedi

Yazılım May 05, 2023 Yorum Yok
Ağustos 2021’de Microsoft’un baş mahsul Sorumlusu Panos Panay, Windows 11 için tekrar tasarlanan Saat uygulamasını duyurdu. Uygulama, orijinal bir kullanıcı arayüzüne ek olarak, odaklanmaya Yardımcı olmak için muhakkak modülleri çalmanıza İmkan tanıyan Spotify entegrasyonuna sahip olacaktı. Üretkenliği artırmak için seçilmiş bir çalma listesi kısmına sahip olmak hoş bir Fikir fakat bu fikrin öncelikle çalışıyor olması lazım.

Üç aydır bozuk olan özellik

Panos’un İlan sırasında kullandığı  “oyunun kurallarını değiştiren” bu özellik Lahza itibariyle var değil. Entegrasyon yaklaşık üç ay önce çalışmayı durdurdu ve şimdi bir gelişme yok. Öte yandan bir  Microsoft temsilcisi, şirketin sorunun farkında olduğunu ve sorunu çözmek için çalıştığını söylüyor Ama bir güncellemeden bahsedilmiyor.

Microsoft’un resmi dayanak forumlarında Spotify hesaplarını Saat uygulamasına bağlarken Sorun yaşadığını bildiren kullanıcılardan gelen Fazla sayıda şikayet var: Düğmeye tıklandığında Windows 11 boş bir Celse açma ekranı gösteriyor ve hiçbir şey olmuyor. Sorunun kaynağını ise bir Spotify temsilcisi ortaya çıkardı. Aktarılanlara nazaran süresi dolmuş bir sertifika Saat uygulamasının hizmete bağlanmasını engelliyor.

Görünüşe nazaran entegrasyon bu yılın başlarında, yaklaşık üç ay Evvel (ya da daha fazla) çökmüş. Çoklukla, bu üzere sıkıntılar kapsamlı bir düzeltme gerektirmez, bu nedenle sorunun çözülmesinin neden bu kadar uzun sürdüğünü açıklamak sıkıntı. Üstelik Windows 11’in Spotify entegrasyonunu kimse kullanmıyor da değil; pek Fazla kullanıcı Microsoft’tan sorunu çözmesini istiyor. Ne yazık ki şimdilik Windows 11’in oyunun kurallarını değiştiren özelliği çalışmıyor ve ne Vakit Geri döneceğini kimse bilmiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir