Eskişehir’deki su yükleme bankomatı parayı elden aldı

Genel Oca 10, 2023 Yorum Yok
Eskişehir’de %70’lik su artırımı öncesi vatandaşlar Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Yönetimi (ESKİ) genel Müdürlüğü‘nün önündeki bankomata para yatırarak bakiyelerini yükseltmek istediler.

Medyaya yansıyan görüntülerde, bankomatın Nakit girişinden bir elin uzandığı ve vatandaşların yatırdığı paraları manuel bir şekilde alarak süreç yaptığı görülüyor. Benzerine güç rastlanacak olan bu görüntünün internette viral olması ise yalnızca birkaç saat sürdü.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nden İzah geldi

Konuyla ilgili bir basın duyurusu yayınlayan Eski genel Müdürlüğü ise bu olayın teknik işçi kontrolünde yaşandığını ve vatandaşlar tarafından mizahi bir kurgu ile toplumsal medyada paylaşıldığını açıkladı. İşte söz konusu basın duyurusu:

23.11.2022 saat 13:20’de Çamlıca Birlik Caddesinde bulunan Sumatik aygıtının Nakit kabul etmediğine dair bildirim ALO-185 aracılığı ile dayanak takımımıza ulaştırılmıştır. Çağrıyı Meydan teknik çalışanımız Sumatik bölgesine intikal ederek aygıtın denetimine başlamıştır. Birinci etapta parayı kabul eden mekanizmayı yerinden sökerek Nakit ya da yabancı unsur sıkışması olup olmadığını Denetim etmiştir. Akabinde sırada bekleyen vatandaştan kartını makinaya takmasını ve yükleme yapacağı ölçüsü elden alarak, kabin içerisinde Nakit düzeneğine manuel besleme yapıp sistemi canlı vezne üzere çalıştırmış ve bozukluk denetimini yapmıştır. Münasebetiyle imajdaki elle Nakit alma süreci kabin içerisindeki teknik çalışanımızın denetiminde Nakit alma sistemine manuel yükleme sürecinden ibarettir. Bu süreçler vatandaş tarafından görüntüye çekilerek mizahi bir kurgu ile toplumsal medyada paylaşılmıştır. 

Yaşanan olayda rastgele bir suistimal ögesi bulunmamaktadır. Paylaşımı yapan vatandaşımız ile görüşülmüş olup, kendisinin rastgele bir art niyet olmadan yaptığı bu paylaşımın birçok farklı toplumsal medya platformunda Olumsuz maksatlar için kullanılmasından nihayet derece ıstırap duyduğunu bildirmiştir. Durum, su dolum sırasında bekleyen vatandaşlarımızın yükleme yapabilmeleri için arızalı kesim değişimi yapılana kadar, kabinli aygıtın Aleni vezne olarak çalıştırılmasından ibarettir. Modül değişimi tamamlandıktan sonra otomatik yüklemeye tekrar geçilmiştir.   

Kamuoyuna hürmet ile duyurulur.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir