Elon Musk’ın 12 yaşındayken yazdığı oyunu oynayın

Genel Oca 10, 2023 Yorum Yok
Teknoloji dünyasının şımarık çocuğu olarak tanımlanan ve pek Fazla olayla gündem olan Elon Musk’ın hayatı da kendisi kadar maceralı. 12 yaşındayken yazdığı görüntü oyunu bugün nostalji yaşamak isteyenlere hitap ediyor.

Elon Musk kimdir?

1971 yılında Güney Afrika’da doğan Elon Musk henüz Ufak yaşlarda otizm spektrum bozukluğunun bir alt tipi olan Asperger sendromuna yakalandı. İsmi söylendiğinde duymayan ve belli objelere saplantı derecesinde ilgisi olan Elon Musk’ın 8 yaşındayken ailesi boşandı. O da kardeşleriyle Birlikte annesinin yanına yerleşti çünkü babası zeki bir mühendis olmasına Karşın Misli bir insandı.

9 yaşındayken birinci bilgisayarına kavuşan Elon Musk şimdi 12 yaşında iken Blastar ismini verdiği bir oyun yazdı. Space Invaders’tan ilham Meydan bu oyunda Biricik bir gemi geçişi oluyor ve geç kalındığı takdirde bombaya maruz kalınıyordu. 1984 yılında oyunu bir dergiye gönderen Musk, 500$ Nakit ile ödüllendirilmişti.

1995 yılında internet balonundan faydalanan Elon Musk, kurduğu Zip2 şirketini 340 milyon dolar karşılığında Compaq’a sattı. Bu parayla daha sonra PayPal ismini alacak X.com çevrimiçi bankasını kuran Musk, 2002 yılında eBay’e 1.5 milyar dolar karşılığında sattı. Sonrasında SpaceX firmasını kurdu ve Tesla’ya yatırım yaptı ki şu anda en değerli firmalar olarak görülüyor.

Aslında Örnek alınacak bir hayat öyküsü olan Elon Musk’ın birinci yazdığı oyunu bir mecmuadaki fotoğrafta gören Google mühendisi Tomas Llorent, uzun bir müddet Evvel HTML 5 tabanlı oynanabilir bir oyun haline getirmişti. Bugüne kıyasla Fazla ilkel kalan oyun klavye ile oynanabiliyor.

Blastar

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir