eSIM’i geçersiz kılacak teknoloji geliyor

Genel Mar 01, 2023 Yorum Yok
Elektronik SIM ya da eSIM, devinim halindeyken, seyahat ederken Öbür operatörü kullanmak gerektiğinde Fazla yardımı olan bir teknoloji lakin Qualcomm’un Fazla daha uygun bir teknolojisi var: iSIM.

iSIM nedir ❓

Yonga üreticisinin Snapdragon 8 Gen 2 platformuna iç ettiği İsim yahut Integrated SIM fonksiyonu, sınır değiştirme sürecini Fazla daha sıkıntısız ve süratli hale getiriyor. eSIM’in tersine telefonun anne işlemcisinde bulunuyor. Bu, teknolojinin Aygıt içinde fizikî SIM yuvalarına ve hatta eSIM’e kıyasla Fazla daha az yer kapladığı manasına geliyor.

iSIM özellikleri neler 📲

Qualcomm’a nazaran İsim teknolojisi, akıllı telefon üreticilerinin maliyetlerini düşürecek ve verimliliği artıracak. Ayrıyeten üreticilerin daha küçük, daha kompakt cihazlar oluşturmasına müsaade verecek. Dahası, Qualcomm’la Bir arada çalışan taşınabilir Aygıt Emniyet şirketi Thales’a nazaran, iSIM’ler eSIM’lere kıyasla daha az güç kullanacak. Emniyet tarafında, en yeni nesil eSIM’lerle tıpkı yüksek standartlı Emniyet muhafazalarını destekliyor.

iSIM ne Vakit yaygınlaşacak 📅

iSIM gönderimleri 2027 yılına kadar 300 milyona ulaşacak ve bütün eSIM satışlarının %19’unu temsil edecek. Qualcomm’un iddiası bu istikamette.

Qualcomm, Galaxy S23 serisi üzere var Snapdragon 8 Gen 2 işlemcili telefonlarda İsim özelliğinin olup olmadığı konusunda bir bilgi paylaşmadı. Fakat Thales’a nazaran, iSIM’ler birinci olarak üst seviye akıllı telefonlarda kullanıma sunulacak. Sonrasında orta Tertip ve giriş Tertip akıllı telefonların yanı Dizi giyilebilir aygıtlarda kulanılabilir olacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir