Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yazılım
  4. »
  5. Escape From Tarkov dolandırıcılar tarafından Steam’de listelendi

Escape From Tarkov dolandırıcılar tarafından Steam’de listelendi

admin admin -
16 0
Battlestate Games tarafından geliştirilen ve 2017’de piyasaya sürülen taktiksel birinci Şahıs nişancı oyunu Escape From Tarkov, Değişik bir dolandırıcılığa sahne oldu. Günümüzde sadece kendi web sitesi üzerinden satışa sunulan üretim, dolandırıcılar tarafından Steam platformunda listelendi.

Escape From Tarkov dolandırıcılar tarafından Steam’de listelendi

Bildirilenlere nazaran dün sabah saatlerinde kullanıcılar, Battlestate Games’ten rastgele bir açıklamada yapılmadan Escape From Tarkov’un Steam’de satışa sunulduğunu ayrım etti. Bu bağlamda kendi web sitesinde 45 dolar fiyat etiketi ile kullanıcılara sunulan üretim, ülkemizde 382 TL’lik liste fiyatı ile Aka bir gündem yarattı. Lakin bu durum kısa sürdü diyebiliriz.

Üstte da görülebildiği üzere Steam sayfasında yer verilen ekran imajları, oynanış görüntüsü ve bütün bilgiler oyunun Özgün olduğunu gösterse de, listelemenin Düzmece ortaya çıktı. Bununla Birlikte SteamDB’den alınan bilgiler, dolandırıcılar tarafından 2 boyutlu bir macera oyununun Escape From Tarkov’u taklit etmek için yavaş yavaş değiştirildiğini açığa çıkardı.

Henüz ne Steam ne de Battlestate Games yaşanan Hadise hakkında yorum yapmadı. Lakin Düzmece oyun, Lahza itibariyle Steam kütüphanesinden kaldırılmış durumda.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir