Elon Musk, anlamsız bulduğu Twitter özelliğini kaldırıyor

Genel Kas 15, 2022 Yorum Yok
Twitter CEO’su Elon Musk, geçmişte kimi çalışanların ceza almasına yol açan Twitter özelliğinin kaldırılacağını bildirdi. Tweetin hangi aygıttan gönderildiği artık muhakkak olmayacak. Pekala, Twitter for iPhone yahut Twitter for Android etiketi neden kaldırılacak?

Elon Musk: Anlamsızca yer kaplıyor

Musk, Twitter for iPhone/Android etiketini ekran alanından çaldığı gerekçesiyle kaldırılacağını bildirdi. Ayrıyeten Twitter’a bu özelliğin neden getirildiğine ait kimsenin bilgisinin olmadığını kelamlarına ekledi.

Cihaz ayrıntıları iPhone’dan Android işletim sistemli akıllı telefonların tanıtımını yapan çalışanları ortaya çıkarmak için birkaç Kez kullanıldı. Örneğin; 2019’da bir Huawei çalışanı, takipçilerine Mesut yıllar tweeti attı fakat paylaşımı iPhone’dan yaptı. Tweetin ekran manzarası viral oldu ve ilgili çalışanlar Huawei markasına ziyan verdiği gerekçesiyle cezalandırıldı.

Bir Öbür örnek; Samsung çalışanlarının da iPhone’dan gönderdiği Fazla tweet var. Sadece markalar değil, Ünlü şahıslar de birçok Kez kullandıkları Android telefonların tanıtımını yaparken “Twitte for iPhone” etiketiyle yakalandı.

Cihaz etiketlerinin ne Vakit kaldırılacağı bilinmiyor; şu Lahza itibariyle özellik hâlâ kullanımda.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir