TP-Link dünyanın ilk Wi-Fi 7 router ve network çözümlerini duyurdu

Anakart Driverları, Donanım Kas 15, 2022 Yorum Yok
Şimdi Wi-Fi 6 ve 6E tam olarak hayatımıza girip yaygınlaşmamışken TP-Link, IEEE spesifikasyonuna dayalı bir sıra yeni “dünyanın ilk” Wi-Fi 7 router tahlillerini duyurdu. Duyurulan modeller, Archer router markası olarak anne akıma hizmet ederken konut ağı alanında da Deco ürün segmentiyle uzunluk gösterecek.

Teknik olarak 802.11BE olarak bilinen Wi-Fi 7, daha yüksek suratlar ve azaltılmış gecikme mühleti üzere bariz güzelleştirmelerle Wi-Fi 6 ve 6E’nin yakında çıkacak halefi olarak karşımıza çıkıyor. Wi-Fi 7 ayrıyeten Multi-Link Operation (MLO) tıpkı anda iki spektrum ilişkiyi Mümkün kılıyor, yani birebir anda 5GHz ve 6GHz irtibat mümkün.

Wi-Fi 7’nin bütün nimetlerinden ve 320 MHz yüksek kapasiteli kanallarından yararlanmak için uyumlu bir aygıta da sahip olmanız gerekiyor. Bir kıyaslama açısından Wi-Fi 6E, 160 MHz azamî kanal dayanağına sahipti.

TP-Link Archer BE900 özellikleri

Yeni TP-Link routerlerinden birincisi temelinde bir routerden daha Fazla sabit şoföre benziyor. Dört bantlı Archer BE900, LED aydınlatma ve dokunmatik ekranla Birlikte 699.99 dolar fiyat etiketiyle gelecek. Dokunmatik ekranında saat, hava durumu, File bilgileri yer alacak. öteki özellikler ortasında OpenVPN takviyesi ve akıllı aygıtlar için Özel bir IoT ağı yer alıyor.
BE900, Wi-Fi 7’nin teorik 40Gbps artı suratlarından daha düşük olan lakin Tekrar de şirketin evvelki Archer Wi-Fi 6E yönlendiricisinin suratının iki katından Çok olan 24Gbps’ye kadar kablosuz suratları destekliyor. Şimdi Wi-Fi 7’den yararlanabilecek Fazla Çok Aygıt yok Ama ileriye dönük olarak bir yatırım olarak düşünülebilir. Öte yandan geriye gerçek uyumluluk olduğunu da belirtelim. Yani halihazırda 6GHz özellikli bir aygıtınız varsa bu router modelinde kullanabilirsiniz. ek olarak, BE900, birleşik bir 10Gb SFP+Fiber WAN seçeneği, 10Gb WAN ve dört adet 2.5G ethernet ilişki noktası da sunuyor. Münasebetiyle aygıt, LAN ünitesi olarak da kullanılabilir. Archer BE900, 31 Aralık tarihinde ön siparişe çıkacak ve 2023’ün birinci çeyreğinde piyasaya çıkacak.

TP-Link Archer BE800 ve BE550 özellikleri

Archer BE800 ise biraz daha kırpılmış bir model. Bu modelde üç bant üzerinden 19Gbps kablosuz suratları sunuluyor. 10 Gb internet hizmetinin desteklendiği aygıtta LED ışıklar varlığını korurken dokunmatik ekran özelliği ise sunulmuyor.

Bu modelin akabinde, azamî kablosuz suratlarını 9,3 Gbps’ye düşüren ve sırf 2,5 Gbps ethernet irtibat noktalarına sahip olan BE550 router modeli yer alıyor. Her iki eserde de EasyMesh özelliği bulunmakta hasebiyle bu router tahlilleriyle de bir mesken ağı oluşturmak mümkün.

Archer GE800 Gaming özellikleri

Oyuncu ve oyun odaklı kullanıma sahip olanlar için tasarlanan ağdaki oyun trafiğine öncelik vermeye Yardımcı olabilecek, uygulama takviyeli Oyun Paneline sahip yeni üç bantlı Archer GE800 Gaming router tahlili bulunuyor. Bu tahlil, 19Gbps’ye kadar Wi-Fi 7 suratlarını dayanaklar ve iki adet 10Gb ethernet ilişki noktasına, iki adet 2,5Gb ve dört adet daha gigabit temas noktasına sahip.

TP-Link bütün bunlara ek olarak Deco BE85, BE95 ve BE65 router sistemlerini de duyurdu. Ailenin üst tahlili olan Deco BE95 modelinde dört banttan 33Gbps’ye kadar kablosuz File suratları, iki adet 10G ve iki adet 2.5G irtibat portları sunulacak. Bu eserin fiyatı ise 1.199 dolar ve 31 Aralık tarihinde ön siparişe açılacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir