Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Amazon 10 bin kişiyi işten çıkarıyor

Amazon 10 bin kişiyi işten çıkarıyor

admin admin -
14 0
Pandemi devrinde alabildiğine büyüyen teknoloji devleri artık ise alabildiğine küçülmeye başladı. ABD tarihindeki en Aka işten çıkarma dalgası başlamış durumda ve on binler konuşuluyor.

Amazon’da dev işten çıkarma

Global ekonomik kriz ile Bir arada yeni işe alımları askıya Meydan Amazon’un artık de işten çıkarmalara başlayacağı gündeme geldi. Payları yüzde 40 değer kaybeden ve birinci 1 trilyon değer kaybı yaşayan firma unvanını Meydan Amazon kaynakları biraz daha rafine etmek istiyor.

Yaklaşık 1.5 milyon çalışanı olan Amazon’un toplamda 10 bin kişiyi işten çıkaracağı Anlatım ediliyor. Yaklaşık yüzde 1 civarına denk gelen bu işten çıkarmanın biraz daha donanım tarafında gerçekleşeceği varsayım ediliyor çünkü Amazon aygıtları yıllık 5 milyar dolara varan bir kayıp yaşadı. Yeni periyotta Alexa yeteneklerine odaklanması bekleniyor.

Geçtiğimiz hafta Meta firması 11 bin kişiyi işten çıkaracağını duyurmuştu. Twitter ise 3500 kişiyi işten çıkaracak. Intel’in de 10 bin civarında kişiyi işten çıkaracağı belirtiliyor. Yalnızca bu 3 devin işgücü kısmı 25 bin şahsa ulaşmış durumda ki daha domino tesiriyle pek Fazla firmanın emsal bir uygulamaya gitmesi bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir