Dünyanın en büyük batarya üreticisinden tarihi atılım: Yeni bir çağ başlıyor

Genel Nis 27, 2023 Yorum Yok
Dünyanın en Aka batarya üreticisi CATL, nihayet yıllardaki en Kıymetli batarya atılımlarından biri olarak, bu Yıl seri üretime geçeceğini söylediği 500 Wh/kg’lık yeni bir “yoğunlaştırılmış” bataryayı duyurdu. Yeni bataryanın piyasaya sürülmesi, deniz, kara ve hava nakliyatında ihtilal yaratması hedefleniyor.

CATL, standartları ikiye katladı

CATL’nin yeni ağırlaştırılmış pili, 272-296 Wh/kg değerleri var standartlara nazaran Fazla yüksek kabul edilen Tesla‘nın 4680 hücresinin neredeyse iki sert güç yoğunluğuna sahip olacak. Şirket, Auto Shanghai’da yaptığı sunumda, “Yoğunlaştırılmış bataryaların piyasaya sürülmesi, deniz, kara ve hava nakliyatının üniversal elektrifikasyon çağını başlatacak, sanayinin gelişimi için daha Çok İmkan sağlayacak ve global karbon nötr gayelerine daha erken bir tarihte ulaşılmasını teşvik edecektir” dedi.

Yeni batarya, hücrelerin iletkenlik performansını ve münasebetiyle lityum-iyon taşıma verimliliğini arttırmak için yüksek iletkenliğe sahip biyomimetik yoğunlaştırılmış Vaziyet elektrolitlerinden yararlanıyor. Bu sayede performans ve randımanın yanında mikro yapının kararlılığı da üst düzeye çıkartılıyor.

Sadece arabalar değil havacılık için de önemli

CATL, yeni bataryaların “ultra yüksek güç yoğunluklu katot gereçleri, yenilikçi anot gereçleri, ayırıcılar ve üretim süreçlerinde” yenilikler kullanarak performansı, verimliliği ve kararlılığı artırdığını söylüyor. CATL birebir vakitte “mükemmel şarj ve deşarj performansının yanı Dizi yüksek güvenilirlik” sunacaklarını söylüyor.

Firma ayrıyeten havacılık sınıfı Emniyet ve kalite standartlarını karşılamak için şimdiden elektrikli tayyare şirketleriyle iştirak kurduğunu söylüyor. CATL, Yıl sonuna kadar seri üretime başlamayı ve eserleri bir arabada kullanmayı planlıyor. Seri üretime geçecek versiyonun spesifikasyonları duyurulan eserden daha farklı olabilir. Bununla Bir arada nihayet birkaç yılda yüksek yoğunluklu bataryalar vaat eden Fazla sayıda yeni jenerasyon pil teknolojisi gördük Ancak bunların Fazla azı bir Eser olarak piyasaya çıktı. Artık benzerini dünyanın en Aka batarya üreticisi CATL tarafından duymak açıkçası heyecan verici.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir