Discord’da Twitter benzeri kullanıcı adı dönemi başlıyor

Genel May 05, 2023 Yorum Yok
Tanınan metin, ses ve manzaralı bağlantı hizmeti sunan Discord, kullanıcı ismi ilgili Kıymetli bir güncelleme duyurdu ve bu değişiklik Discord’un piyasaya sürülmesinden bu yana, 8 Yıl içinde kullanıcı isimlerine yönelik yapılan birinci Aka değişiklik oldu.

Twitter’dan esinlenilmiş

Şu anda Discord’daki kullanıcı adları özgünlüğü sağlamak için isminizin yanına eklenmiş olan rastgele sayılardan oluşmakta. Yeni istikbal sistem ile kullanıcı isimleri artık Twitter’daki üzere tamamı Ufak harften oluşan ve önünde “@” simgesi bulunan yeni hal ile değiştirilecek.

Bu değişiklik ile Discord, Dost ekleme ve platformdaki kullanıcıları daha kolay belirlemeyi amaçlamakta ayrıyeten Discord’daki profil fotoğraflarınız, Dost takma isimleri ve sunucu takma isimleri hiçbir formda etkilenmeyecek. Kullanıcı isimleri ise alfanümerik ve seçilmiş Özel karakterlerle hudutlu olacak. Bu güncelleme ile bütün Discord kullanıcılarının isimlerini yeni sisteme Müsait bir formda güncellemesi gerekecek.

Güncelleme ile Discord, üyelerin kullanıcı isimlerini değiştirmeye Müsait olduklarında kullanıcılara bildirecek, önümüzdeki birkaç hafta içinde kademeli olarak kullanıma sunulacak. Ayrıyeten Discord Nitro’ya abone olun ya da olmayın kullanıcı isminizi yeni sistemin Müsait gördüğü formda belirlemeniz gerekiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir