Deprem bölgesine Vodafone’un desteğiyle konteyner teknoloji sınıfları kurulacak

Genel Mar 31, 2023 Yorum Yok
Gençlerin teknolojik alanda gelişimi için daha Evvel pek Fazla farklı projede Amel birliği yapan Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği, bu Sefer zelzele bölgesindeki öğrencilere yönelik yardım için kolları sıvadı.

Yedi yıldır devam eden ve Fazla sayıda kentte binlerce öğrenciye ulaşan “Yarını Kodlayanlar” projesinin zelzele bölgesine Özel versiyonu olan “Yarını Kodlayanlar Toplumsal Hayata Destek” projesiyle bölgedeki çocuklar için konteyner teknoloji sınıfları ve gezici eğitim aracında zenginleştirilmiş ve psikoloji alanında uzman isimlerden onay alınmış Özel eğitim ve etkinlikler düzenlenecek.

Konteyner teknoloji sınıfları kurulacak

Yapılan açıklamaya nazaran Yekün 100 bin çocuğa ulaşılması hedeflenen proje kapsamında birinci konteyner teknoloji sınıfı Nisan ayında Adıyaman’da açılacak. Konteyner sınıfta 7-14 ıslak ortası çocuklara yönelik müzik ve masal atölyeleri, kodlama eğitimleri ve Çeşitli toplumsal etkinlikler düzenlenirken, oyun terapisiyle psikososyal takviye sağlanacak. Adıyaman’ın akabinde Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’da da konteyner teknoloji sınıfları kurulacak.

“Yarını Kodlayanlar Toplumsal Hayata Destek” projesinde konteyner teknoloji sınıflarının yanı Dizi gezici eğitim aracıyla da çocuklar için eğitim ve etkinlikler düzenlenecek. Afetten etkilenen 11 vilayetteki köy, çadır kent ve konteyner kentleri ziyaret edecek olan gezici eğitim aracında 7-14 ıslak ortası çocuklara yönelik kodlama eğitimleri, müzik atölyeleri ve Türlü toplumsal etkinlikler gerçekleştirilecek. Proje kapsamındaki Faaliyet ve eğitimler afetten etkilenen çocukların yerleştirildiği diğer vilayetleri de kapsayacak. Ayrıyeten liseli gençlere yönelik olarak düzenlenecek “Afete Teknolojik Tahliller Hackathonu” ile Yapay zeka ve öbür teknolojiler kullanılarak afet konusunda tahlil üretilmesi sağlanacak.

Vodafone Yanımda uygulamasına giriş yaparak 1 TL dayanak olabilirsiniz

Vodafone’dan yapılan açıklamaya nazaran Vodafone Yanımda uygulamasına bir ay boyunca her kullanıcının birinci ziyaretinde projeye 1 TL ek katkıda bulunulacak.

Yarını Kodlayanlar projesinde 300 bini aşkın çocuğa ulaşıldı

“Yarını Kodlayanlar” projesiyle, Türkiye’nin dört bir yanında yaşları 7-14 ortasında değişen çocuklara istekli eğitmenlerin idaresinde programlamaya giriş, algoritma mantığı, uygulama yapma, kıssa oluşturma ve oyun yapma üzere mevzularda teorik ve uygulamalı eğitimler veriliyor. Bugüne kadar 81 vilayette 300 bini aşkın çocuğa ulaşan proje kapsamında nihayet 1 yılda elde edilen Yekün toplumsal değer 14 milyon TL olurken, projeye yapılan her 1 TL’lik yatırım 7,7 TL pahasında toplumsal fayda yarattı. “Yarını Kodlayanlar” eğitimlerine online eğitim platformu Yarinikodlayanlar.com üzerinden de fiyatsız ulaşılabiliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir