Dell, 6000’den fazla işçiyi çıkarmasının ardından 2022’yi gelir düşüşüyle kapattı

Genel Mar 04, 2023 Yorum Yok
Dizüstü bilgisayar bölümünün seçili isimlerinden Dell Technologies, geçtiğimiz ay yüksek enflasyon ve yükselen nema oranlarının yol açtığı talep düşüşlerden dolayı maliyetleri düşürmek emeliyle 6000’den Çok kişiyi işten çıkarmıştı. Fakat şirketin açıkladığı üç aylık gelir raporu, işten çıkarmaların gelir kaybının önüne geçemediğini göstermekte.

Dell, 2022’nin nihayet çeyreğinde yüzde 11’lik gelir kaybı yaşadığını açıkladı

Müşterilerin ve işletmelerin sistem yükseltmelerini ertelemesi, artan borçlanma maliyetleri ve daha düşük tüketici harcamaları Dell’in büyümesini etkiledi. Geçtiğimiz günlerde İzah yapan Dell, 3 Şubat’ta sona eren 2022’nin dördüncü çeyreğinde Yekün gelirin yüzde 11 düşerek 25.04 milyar dolara düştüğünü açıkladı. Lakin açıklanan gelir kaybı, 12 analistten alınan 23.39 milyar dolarlık Refinitiv konsensüs varsayımının üzerine çıktı. 

Şirketin sunucuları, depolama aygıtlarını ve File donanımlarını içeren altyapı tahlilleri kümesindeki gelir, nihayet çeyrekte yüzde 7 artarken bilgisayar talebini gösteren ticari ve tüketici geliri sırasıyla yüzde 17 ve yüzde 40 düştü. Ancak önemli bir pazara sahip ve elektronik bileşenlerin sıklıkla tercih edilen tedarikçisi Çin’de kısıtlamaların kaldırılması, zayıf Öğrenci Karşın bu Yıl bilgisayar üreticilerini rahatlatacak üzere duruyor.  

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir