Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yazılım
  4. »
  5. CS:GO Dust 2 haritası kaldırıldı mı? Valve’dan açıklama geldi

CS:GO Dust 2 haritası kaldırıldı mı? Valve’dan açıklama geldi

admin admin -
31 0
Counter Strike: Küresel Offensive’in ikonik haritası Dust 2, etkin harita havuzundan kaldırıldı ve yerini Anubis haritası aldı. Bu duyuru, CS:GO resmi Twitter hesabından yapıldı.

Hem Dust 2 hem de Anubis, Yalın cümbüş (casual), vefat maçı (deathmatch) ve rekabetçi modlarda (competitive modes) oynanmaya devam edecek olsa da faal harita havuzundan çıkarılacak. Bu, artık Dust 2’nin artık profesyonel düzeyde oynanmayacağı, etkin harita havuzunda oyun arayanların da oynayamayacağı manasına geliyor.

Yerini Anubis aldı

Bu değişiklik, 2022 yılının ikinci Aka CS:GO turnuvası IEM Rio Major’ün bitmesinden kısa bir müddet sonra geldi. Faal haritalardaki bu değişiklik bir sonraki turnuva olacak BLAST Paris Major’da oynayanları etkileyecek. Yani oyuncular bir sonraki Aka turnuvada Dust 2 haritası yerine Anubis’te gayret edecek.

Dust 2, Counter Strike’ın en ikonik haritalarından biri. Pek Fazla Alelade oyuncunun hâlâ oynadığı bir harita. Uzun müddettir yenilenmediğinden üst Tertip oyuncuların ilgisini kaybetti. Dust 2’nin bir Kez daha elden geçirilip geçirilmeyeceğine dair bir bilgi yok. Source 2’ye geçiş gerçekleştiğinde hem Dust 2 hem de Mirage haritası üzerinde yine çalışılacağı söylentileri var.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir