Corsair RMx Shift ile güç kaynaklarına farklı bir bakış açısı sunuyor

Anakart Driverları, Donanım Oca 13, 2023 Yorum Yok
Sıkıntı kaynağınızın konektörlerinin kuyruk kısmında değil de kasanızın sağ Yan paneline bakan kısmında olduğunu Hayal edin. Corsair’in yeni RMx Shift Sıkıntı kaynakları tam olarak bunu yapıyor. Düşünüldüğünde bunu Öbür kimsenin yapmamış olması hayli enteresan.

Bu PSU’da konektörler Yan tarafta

Piyasadaki bütün Güç kaynaklarının konektör yahut kablo çıkışı daima birebir tarafta. Lakin bu klâsik tasarım ister modüler PSU’larda isterse de eski üslup PSU’larda bir kablo karmaşası yaratıyor. Üstelik PSU bölmesinin sonlu olduğu kasalarda bu durum daha da karmaşık bir Vaziyet alıyor ve hatta birtakım durumlarda kabloların kıs kalması üzere sorunlar de ortaya çıkıyor.

Corsair’in yeni RMx Shift Güç kaynakları bütün bu meseleleri Yalın bir tasarım değişikliğiyle çözüyor. Modüler yapıda olan Corsair RMx Shift’in konektör irtibatları PSU’nun kuyruk kısmında değil, kasanın sağ tarafına bakan Yan kısmında bulunuyor. Bu sayede kabloları bükmek yahut Gereksiz uzun yollardan dolaştırmak üzere pratik olmayan şeylerin önüne geçiliyor. Hatta birçok anakartın sol üst kısmında bulunan 8 pimli EPS konektörüne olan ulaşım da daha kolay oluyor. Kimi kasalarda ve PSU’larda kısa EPS kablosu ilişkiyi zorlaştırıyordu lakin Corsair’in bu tahlilinde bu türlü bir Sorun Muhtemel değil üzere görünüyor.

RMx Shift, yeni Corsair tip-5 dik açılı modüler kablolar ile istikbal ve bükme zorluğu da yaşatmayacak. Bununla Bir arada yeni Corsair RMx Shift Sıkıntı kaynakları 1200W, 1000W ve 850W varyantlar ile gelecek. Her üç modelde de 80 Plus Gold derecesi bulunacak. Yeniden bütün modeller ATX 3.0 uyumluluğuna da sahip. Ama görsellerde 16 pinli 12VHPWR konektörünü göremedim, onun olmayışı bir Noksan olarak düşünülebilir çünkü RTX 40 serisinde bu irtibat bulunuyor. Şimdilik eserler hakkında bir fiyat ve çıkış tarihi bilgisi bulunmuyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir