Çin’in Google’ı Baidu ilk akıllı telefonunu önümüzdeki hafta tanıtacak

Genel May 09, 2023 Yorum Yok
Çin’in Google’ı olarak anılan Baidu da akıllı telefon pazarına giriş yapmaya hazırlanıyor. Arama devi önümüzdeki hafta birinci akıllı telefonunu görücüye çıkaracak. Aktarılan bilgilere nazaran Aygıt şirketin Pekin’deki genel merkezinde tanıtılacak.

Baidu’nun birinci akıllı telefonu şirketin bir Yan kuruluşu olarak aktiflik gösteren Xiaodu tarafından geliştirildi. Xiaodu markası daha Fazla Baidu’nun DuerOS yazılımını içeren akıllı hoparlörü ile tanınıyor. Ayrıyeten kulaklık ve tablet üzere eserleri de var.

ChatGPT’ye rakip çıkaran birinci şirketlerden biri

Baidu, OpenAI’nin ChatGPT sohbet robotuna rakip çıkaran birinci Çinli firmalardan biri olmuştu. Şirket, Ernie isimli Yapay zeka modelini yalnızca arama hizmetlerine değil tıpkı vakitte mobil cihazlar ve otonom sürüş sistemlerine de iç etmeyi planladığı açıkladı.

Baidu bir akıllı telefon piyasaya sürerek, Çin’in kalabalık taşınabilir Aygıt pazarına yıllardan sonra adım atan birinci Aka şirket olacak. Fakat bu girişinin ne kadar iddialı olacağı aşikâr değil. Önümüzdeki hafta tanıtılacak akıllı telefonunun teknik özellikleri şimdi bilinmiyor. ancak öğrenmek için Fazla Çok beklememiz de gerekmeyecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir