Çin’de elektrikli scooter’a gizlenmiş onlarca SSD yakalandı

Anakart Driverları, Donanım Mar 20, 2023 Yorum Yok
Donanım pazarında yaşanan talep ve fiyat artışları, yasal olmayan tedarik usullerini beraberinde getirmeye devam ediyor.Bu bağlamda Çin Gümrüğünde Farklı bir kaçakçılık vakası daha yaşandı. Çin Gümrük ofisi, elektrikli bir scooter’a gizlenmiş Fazla sayıda SSD’ye el koydu.

Çin’de elektrikli scooter’a gizlenmiş onlarca SSD yakalandı

Bildirilenlere nazaran “Qingmao” Denetim noktasında Çinli memurlar, elektrikli bir scooter’ın X-Ray görüntüsünde eşine güç rastlanır bir duruma Şahit oldu. Şaşırtan biçimde bir kaçakçının Yadea KS marka elektrikli scooter’ın direksiyon çubuğuna Fazla sayıda Kingston SSD gizlediği ortaya çıktı.

Paylaşılan imgelere nazaran bu kişi, NVMe SSD’leri scooter’ın ön tarafında yer Meydan boş alana saklayarak aletin ince ve dikdörtgen dizaynından faydalanmaya çalışmış. Yetkililer ise, elektrikli scooter’a 84 adet SSD şoförü gizlendiğini söylüyor. Kaçak malların kıymetinin ne olduğu yahut bu kişinin ne kadar Nakit cezasına çarptırılacağı ise şimdi açıklanmadı. 

Çin’de çip kaçakçılığı artıyor

Geçtiğimiz birkaç yılda, donanım fiyatlarında yaşanan artışlar nedeniyle kaçakçılık olaylarının artmaya başladığını gördük. Hakikaten kısa müddet Evvel Çin gümrüğü, 3 milyon dolar kıymetinde XFX Radeon RX grafik kartına el koymuştu. 2022 Mart ayında da vucuduna 250’den Çok Intel işlemci gizleyen bir kişi yakalandı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir