TSMC’den kötü haber: iPhone 15 Pro beklenen performansı vermeyebilir

Genel Mar 20, 2023 Yorum Yok
Geçtiğimiz haftalarda Apple’ın yaklaşmakta olan A17 Bionic işlemcisinin performans manasında külliyen rakipsiz olabileceğini sizlere aktarmıştık. Lakin nihayet günlerde gelen raporlar bu söylentilerin nitekim Irak olduğunu gösteriyor. Çünkü, A17 Bionic’i üretecek olan TSMC’nin 3nm sürecinde meseleler yaşadığı lisana getiriliyor.

TSMC, 3nm’de problemler yaşıyor olabilir

TSMC, 3nm üretim bantlarının tamamını bu Yıl için en Aka ve en çıkarlı müşterisi Apple’a ayırmıştı. TSMC’nin yeni üretim teknolojisinde istediği yüksek randıman ve performans kıymetlerine ulaşamadığı ve bu nedenle A17 Bionic’in performans gayesinin düşürülebileceği söyleniyor. A17 Bionic’in iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’e Özel olması beklenirken görünüşe nazaran agresif performans artışı görmeyeceğiz. Benzer bir formda yeni M3 yongalarında da birebir sorun yaşanabilir.

Elbette Eylül ayına daha uzun bir müddet Mevcut ve TSMC, karşılaştığı zorlukları aşarsa A17 Bionic için hedeflenen kıymetlere ulaşılabilir. Bununla Birlikte her şeye sağman 3nm verimliliğinde TSMC’nin yüzde 70 ila 80’lerde olduğu ve rakibi Samsung’tan Değerli ölçüde daha yeterli durumda olduğu biliniyor. TSMC’nin karşılaştığı sıkıntıları çözmesi için önünde birkaç ay kaldı ve Şayet meseleler çözülemezse muhtemelen A17 Bionic, performanstan fazla güç verimliliğine odaklanacak. Kaldı ki TSMC, yeni teknolojisinin performans kazanımlarından hiçbir Vakit bahsetmedi. Şimdiye kadar yalnızca birebir süratlerde 3nm yongaların yüzde 35’e kadar gelişmiş Güç tasarrufu sağlayacağı açıklandı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir