ChatGPT ile Game of Thrones’u yeniden yazmak: Senaristleri bekleyen tehlike

Yazılım Mar 14, 2023 Yorum Yok
OpenAI’ın lideri ve kurucu ortağı Greg Brockman, ChatGPT’nin “etkileşimli” cümbüş tecrübesini geliştirmeye Yardımcı olabileceğini öne sürdü. The Hollywood Reporter tarafından Cuma günü yayınlanan bir rapora nazaran Brockman, teknolojilerinin kusursuz olmayan fakat “hevesli ve asla uyumayan” bir asistan ordusu üzere nitelendiriyor.

Greg Brockman, 2023 South by Southwest (SXSW) etkinliğinde “Belki beşerler hala Game of Thrones’un nihayet dönemi için üzgündür. Yapay zekanızdan farklı bir formda ilerleyen yeni bir nihayet yapmasını isteyebileceğinizi ve hatta tahminen de kendinizi anne Ira olarak oraya koyabileceğinizi Hayal edin. Cümbüş bu türlü bir şey olacak” ifadelerini kullandı.

Hollywood, ChatGPT’nin TV ve film üretim süreci üzerinde yaratabileceği potansiyel etkiyi – hem yeterli hem de Üzücü – düşünmeye başlamış durumda. Writers Guild of America West üzere kuruluşlar “yazarlar için ek müdafaa gerektirmesi durumunda ChatGPT ve emsal teknolojilerin gelişimini izlediklerini” Anlatım ederken senaristler, ChatGPT’yi çalışmalarının yerini almaktan ziyade Yazı sürecine Yardımcı olacak bir araç olarak görebileceklerini söylüyor.

ChatGPT, insanın istenmediği işleri ele geçirecek

SXSW paneli sırasında Brockman, ChatGPT’nin en Fazla içerik moderasyonu üzere kullanıcıların “ilk etapta insan yargısı istemediği” Amel çeşitlerini ele geçireceğini söyledi. Brockman’e nazaran ChatGPT, hayatın her istikametini bir formda güçlendirebilir. ‘Bunu istemiyorum’ diyecek beşerler yahut şirketlerin olacağı lakin bunun bir Sıkıntı olmadığını Anlatım eden Brockman, Yapay zekayı tıpkı cep telefonu üzere, mantıklı olduğunda kullanılabilecek bir araç olarak görmemiz gerektiğinin altını çiziyor.

Hollywood ve üretken Yapay zeka eksenine dönersek, bunlara karşı olanlar da yok değil. Hollywood’un Ünlü yönetmeni Steven Spielberg’e nazaran bu tip araçlar külliyen ruhsuz. Spielberg vermiş olduğu bir röportajda “Bilgisayar tarafından değil, bir insan tarafından yaratılan her şeyi seviyorum. Ruh Hayal edilemez ve Tanım edilemez. Tıpkı formda rastgele bir algoritma tarafından yaratılamaz. Ruh, yalnızca hepimizin içinde Mevcut olan bir şeydir.” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir