ChatGPT, Google’ın 180 bin dolar maaşlı yazılımcı mülakatını başarıyla geçti

Yazılım Şub 06, 2023 Yorum Yok
Google grubu Yapay zeka tabanlı ChatGPT sohbet robotunu birtakım testlerden geçirdi. Bunlardan biri de yazılım mühendisi konumu için hazırlanan bir mülakattı. CNBC’de yer Meydan habere nazaran ChatGPT, yazılımcı mülakatını muvaffakiyetle geçti.

Google’da L3 yani üçüncü Tertip bir yazılım mühendisi yılda yaklaşık 180 bin dolar maaş alıyor. ChatGPT, Google’ın kodlama ile alakalı sorularını gerçek bir formda yanıtladı. Laf konusu testin LaMDA ile ChatGPT’yi kıyaslamak için yapıldığını belirtelim.

İşe kabul edilecek performansı gösterdi

Uzmanlar sohbet robotuna birtakım sorular yöneltti ve çeşitli görevleri yerine getirmesini istedi. ChatGPT yazışmanın Yapay zeka tarafından yapıldığını belli etmeden cevaplar verdi. Kendisine Yapay zekanın yazılımcıların yerini alıp alamayacağı da soruldu.

ChatGPT buna olumsuz Cevap verdi. Sohbet robotuna nazaran hudut ağı teknolojileri sırf belirli görevler için yararlı ve insanların sahip olduğu eleştirel düşünme ve yaratıcılığa sahip değil. Ayrıyeten ChatGPT’nin aktif bir halde çalışması için insan gözetimi ve yönlendirmesi gerekiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir