ChatGPT en büyük rekabeti Çin’den görecek

Yazılım Nis 24, 2023 Yorum Yok
Yapay zekâ teknolojilerinde ChatGPT uzun müddettir en tanınan araç durumunda. Google başta olmak üzere pek Fazla yazılım devi bu alanda rekabete iç olmak için Kıymetli yatırımlar yapıyor. Ne Mevcut ki asıl rakip Fazla daha uzaklarda.

ChatGPT’den daha düzgünü Mevcut mı?

Nvidia’nın binlerce A100 hızlandırıcısı ile desteklenen ve aylık 20 milyon dolardan Çok maliyeti olan ChatGPT rekabette epeyce önde. Geliştirici OpenAI’ın en Aka yatırımcısı olan Microsoft, Çin’deki tehlikeye dikkat çekiyor.

Üretken Yapay zekâ konusunda Pekin Yapay Zekâ Akademisi öne çıkan en Değerli Kuruluş durumunda. Ambargo altında olsa da Çin Yapay zekâ çalışmalarına Fazla Evvel başlamıştı ve krizden en az etkilenmek için devlet Mevcut gücüyle şirketleri destekliyor.

Microsoft bu alanda rekabetin Fazla ağır olduğunu düşünüyor. Sıfırdan teknoloji üretmek yerine var teknolojiler üzerine inşa edildiği için rakipler ortasındaki ara yalnızca aylar içerisinde kapanabiliyor. Bu bakımdan Çin kısa müddet içerisinde üretken Yapay zekâ teknolojilerinde Kıymetli oyunculardan birisi haline gelebilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir