Bu da oldu: Google Mesajlar yapay zeka desteğine kavuşuyor

Genel May 07, 2023 Yorum Yok
Günümüzde önde gelen teknoloji firmaları, ChatGPT’nin akabinde Yapay zeka çalışmalarına Hız vermeye başladı. Artık yeni bir sızıntı, Google Mesajlar’ın kendi üretken Yapay zeka özelliklerine sahip olacağını öne sürüyor. Google Mesajlar’a eklenecek Magic Compose aracı, kullanıcıların iletileşme alışkanlıklarına nazaran ‘iletişim şekline’ müdahale edecek ve tekliflerde bulunacak. İşte detaylar 

Google İletiler Yapay zeka dayanağına kavuşuyor

9to5Google’ın haberine nazaran Google Mesajlar’ın Magic Compose özelliği sayesinde kullanıcılar, meşgulken ya da yanıt verecek Cevap bulamadığı durumlarda Yapay zekadan faydalanabilecek. Bununla Bir arada yeni özellik resmi, heyecanlı, sakin, lirikal olmak üzere birkaç farklı bağlantı seçeneği ile karşımıza çıkacak. Bunlar:

  • Resmi seçildiğinde daha sabit, İçten olmayan karşılıklar verecek.
  • Heyecanlı ile daha Hassas karşılıklar oluşturabilecek.
  • Sakinde diğerlerine kıyasla daha mülayim ve hoşgörülü karşılıklar üretecek.
  • Lirikalde ise şiirsel metinler oluşturacak.
Magic Compose özelliğinin, halihazırda Google Mesajlar’ın ayarlar sekmesinde bulunan Smart Reply ve Nudges üzere araçlarla tıpkı sayfada yer alması bekleniyor. 

Bildiğiniz üzere Google, Çeşitli Yapay zeka araçlarını Gmail, Google Dokümanlar ve Google E-Tablolar uygulamalarına entegre etmeye başladı. Münasebetiyle yeni özelliğin Google Mesajlar’a eklenmesi mutlaka şaşırtan değil. Bu özelliğin ne Vakit duyurulacağı yahut kullanıma sunulacağına gelince, raporlar 10 Mayıs’ta düzenlenecek Google I/O 2023 aktifliğine işaret ediyor. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir