Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Anakart Driverları
  4. »
  5. Bir Reddit kullanıcısı 3 dolara aldığı pinleri bükülmüş Ryzen 9 5900X’i hayata döndürdü

Bir Reddit kullanıcısı 3 dolara aldığı pinleri bükülmüş Ryzen 9 5900X’i hayata döndürdü

admin admin -
19 0
Bahtın ne Vakit nasıl geleceği muhakkak olmaz. Bunun en nihayet örneği ise bir Reddit kullanıcısı olan bogertonn’un başına geldi. Kullanıcı bozuk diye iade edilen ve pinlerinde bozukluk olan AMD Ryzen 9 5900X işlemcisini 3 dolara satın aldı. Lakin Ufak cerrahi müdahaleler ile işlemci tekrar hayata döndürüldü.

3 dolara alınan Ryzen 9 5900X çalışıyor

Yüzyılın muahedesi olarak nitelendirilebilecek olayda bogertonn, iade edilen Amazon eserlerini satan Mahallî mağazalardan birinde bir Ryzen işlemcisi buldu. Bu işlemci 12 çekirdek ve 24 izlek üniteye sahip olan AMD’nin evvelki nesil amiral gemisi Ryzen 9 5900X’ten oburu değildi. Bu işlemci aslında birçok durumda meyyit bir CPU manasında gelen bükülmüş ve hatta kimi Noksan pinlere sahipti. Bogertonn, en Kötü senaryoda bir anahtarlık olarak kullanmayı düşündüğü Ryzen 9 5900X’i yalnızca 3 dolara satın aldı.

Bazı hisli pin düzelmelerinden sonra CPU’nun sahiden çalıştığı fakat entegre sesin çalışmadığı ortaya çıktı. Bu ortada Çağdaş masaüstü CPU’larında yüzlerce yedek pin bulunduğunu ve birtakım durumlarda Noksan bir pin olsa bile işlemcinin bozulmayacağını belirtelim. Bu senaryoda Noksan pinler fonksiyonellik açısından Fazla da Kıymetli olmayan işlemcinin Azalia HD ses kısmından sorumluydu.

Öte yandan pinli işlemciler epey hisli ve kırılgan bir yapıya sahip. Bükülen pinlerin düzeltilmesi her Vakit işlemcinin çalışacağını garanti etmez. Hatta kimi senaryolarda pinler müdahale sonucunda düşebilirler. Bogertonn ise her manada şanslıydı. Pinleri başarılı bir halde eski pozisyonuna getirmek Aka bir başarıyken eksik 2 VSS pininde fonksiyonelliği etkilememesi ise Aka baht.

Bu ortada Intel yahut var Ryzen 7000 serisi işlemcilerin bilakis Ryzen 5000 serisi ve evvelki jenerasyon Ryzen işlemciler PGA tabanlı paketlemeyi kullanıyor. Yani pinler işlemci üzerinde yer alıyor. var kuşaktaki işlemci pinleri ise anakartta bulunan sokette yer almakta.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir