iOS 16.3’ün çıkış tarihi belli oldu: İşte sunulan yenilikler

Genel Oca 19, 2023 Yorum Yok
Apple, geçtiğimiz aralık ayında iPhone kullanıcıları için iOS 16.2 sürümünü yayınladı. Lakin iPhone 14 modellerinde ortaya çıkan birtakım meseleler, Apple’ın iOS 16.3 çalışmalarını hızlandırmış üzere görünüyor.  Bu bağlamda önümüzdeki hafta kullanıma sunulacak iOS 16.3 güncellemesi beraberinde neler getirecek? İşte yeni sürümün öne çıkan özellikleri

iOS 16.3 ile sunulacak yenilikler aşikâr oldu

Hatırlayacak olursak geçtiğimiz haftalarda iPhone 14 Pro modellerinde Değişik bir yatay çizgi yanlışı ortaya çıkmıştı. Buna ek olarak Türlü aygıtlarda, kilit ekranı duvar kağıdının kimi Siyah görünmesine yol açan bir yanılgı tespit edildi. Apple’ın sürüm notlarına nazaran iOS 16,3, iPhone kullanıcılarının beklediği iki Aka düzeltmeyi de içerecek. Ayrıca 2. jenerasyon HomePod desteği ve fiziksel Emniyet anahtarları iç olmak üzere yeni özelliklere sahip olacak.

Ek olarak yeni sürüm, Siri ve CarPlay ile ilgili birtakım yanılgıları da ortadan kaldırıyor. Böylelikle Siri, müzik isteklerine karşı daha hassas hale getirilecek.

Ayrıca Apple, daha Evvel iOS 16.2 ile Birlikte kullanıma sunulacak yeni Ev uygulaması güncellemesini Birden bir kararla Geri çekmişti. Platformu “daha muteber ve verimli” hale getirecek bu güncelleme, iOS 16.3 beta sürümünde tekrar ortaya çıktı. Ancak iOS 16.3’ün bir kesimi mı yoksa farklı bir güncelleme olarak mı geleceği şimdi muhakkak değil.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir