Baykar, Ukrayna’ya iki Bayraktar TB2 daha bağışladı

Genel Oca 26, 2023 Yorum Yok
Türk savunma endüstrisinin önde gelen şirketlerinden Baykar Kıymetli bir bağış daha yaptı. Firma, Ukrayna’ya rastgele bir ücret talep etmeden iki adet Bayraktar TB2 insansız hava aracı daha teslim etti. Hibe duyurusu Ukrayna’dan geldi.

Ukrayna Savunma Bakanlığı İstihbarat baş Müdürlüğü tarafından yapılan resmi açıklama şu biçimde:

“Ukrayna’nın büyük dostu ve Amel ortağı Baykar’dan iki Bayraktar TB2 insansız hava aracı daha teslim aldık. Baykar, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri ve Ukrayna halkının işgalcilerden korunmasına Yardımcı olmak için bunları ücretsiz olarak bağışladı. Ülkemizin en güç vakitlerinde verdikleri odunsuz ve sürdürülebilir takviye için Baykar firmasına Fazla minnettarız.”

Baykar işgalin birinci gününden beri takviye veriyor

Baykar, Rusya’nın geniş çaplı işgalinin birinci günlerinden beri Ukrayna’ya destek veriyor. Şirket daha Evvel ülkenin Bayraktar TB2 SİHA alabilmek için düzenlediği bağış kampanyası muvaffakiyete ulaşmış olmasına Karşın üç adet TB2 SİHA‘yı fiyat talep etmeden Ukrayna’ya hibe etti.

Ukrayna halkının vatanlarını savunabilmek ismine Bayraktar TB2 SİHA alabilmek için düzenlediği bağış kampanyası ile 3 günde 20 milyon dolar toplandı. Fakat Baykar, ülkenin gayeye ulaşma isteği ve dayanışma ruhunun kendilerini etkilediğini belirterek üç adet Bayraktar TB2 SİHA’yı Ukrayna’ya fiyatsız olarak verdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir