Assassin’s Creed serisi rekor kırdı: Valhalla beklentileri aştı

Yazılım May 17, 2023 Yorum Yok
Bildiğiniz gibi Ubisoft’un merakla beklenen younu Assassin’s Creed Mirage, bu Yıl PC, PS4, PS5, Xbox One, Series X/S ve Amazon Luna üzere birçok platformda çıkış yapacak. O denli ki dev üretimci, Codename RedHexeJade, Invictus ve Infinity iç olmak üzere serinin yeni üretimleri üzerinde de hazırlıklarını sürdürüyor. Bugün Ubisoft, Assasin’s Creed serisinin rekor kırdığı 2022-2023 yılını içeren mali sonuçlarını paylaştı. 

Assassin’s Creed Valhalla beklentileri aştı

Bildirilenlere nazaran Assassin’s Creed Valhalla, emsal bir Vakit diliminde Origins’ten yüzde 44 ve Odyssey’den yüzde 19 daha Çok oyuncu kaydetti. Ayrıyeten tanınan imal, Yekün satışlarda Origins’i yüzde 82 ve Odyssey’i yüzde 61 geride bırakarak üçlemedeki en başarılı oyun olmayı başardı.

Muhtemelen bu muvaffakiyet, Assasin’s Creed Valhalla için sunulan  Wrath of the Druids , The Siege of Paris ve Dawn of Ragnarök genişleme paketlerinden kaynaklanıyor. Gerçekten Valhalla, üçlemedeki en Çok takviye Meydan oyunlardan biri oldu. 

Ubisoft, 2023 yılından umutlu

2022 ve 2023 yılını içeren yarar açıklamalarına nazaran Ubisoft, yıldan yıla net satışlarda yüzde 18, digital satışlarda yüzde 11 ve geçmişe dönük satışlarda yüzde 30 gerileme kaydetti. Oyun içi satın alımlar ise, geçen yıla kıyasla yüzde 23 oranında artış yaşandı. Bilmeyenler için dev üretimci, önümüzdeki birkaç Yıl içinde maliyetleri 200 milyon euro’ya kadar düşürmeye yönelik adımlar atıyor. Bu noktada stüdyonun Yekün Amel gücü, Eylül 2022’ye kıyasla 700’den Çok azaldı.

Bu noktada Ubisoft, 2023 ve 2024 yılı aralığında “iyi” ilerlediğini ve önümüzdeki mali yılda çıkacak birkaç Aka oyunla Bir arada bu muvaffakiyetin devam edeceğini söylüyor. Bunlar ortasında, Assassin’s Creed Mirage, Avatar: Frontiers of Pandora, Rainbow Six Mobile, Skull and Bones, The Crew Motorfest, The Division Resurgence, XDefiant iç olmak üzere şimdi duyurulmayan Aka bir üretim da bulunuyor. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir