Apple, WWDC 2023 etkinlik programını paylaştı

Genel May 17, 2023 Yorum Yok
Apple’ın geliştiricilere yönelik hazırladığı lakin iOS 17, watchOS 10, macOS 14 üzere yazılımların tanıtılacak olmasıyla nihayet kullanıcının da merakla beklediği WWDC23 aktifliğine az bir mühlet kaldı. Apple Park’taki Özel Faaliyet öncesinde şirket, Davet ettiği geliştiricilerle Faaliyet programını paylaştı. İşte WWDC 2023 programı:

WWDC23 aktifliği ne Vakit başlayacak?

WWDC 2023 açılış konuşması 5 Haziran Pzt. günü başlayacak lakin geliştiriciler Pazar gününden yer bildirimi yapmak zorunda. Açılış konuşması TSİ saat 20.00’de başlayacak fakat günün Biricik aktifliği olmayacak. Sonrasında Apple, geliştiricileri günün duyuruları hakkında daha Çok ayrıntı paylaşacağı bir Öbür açılış konuşmasına (Platforms State of the Union) Davet edecek. konuk geliştiriciler, kayıt yaptırıp Apple Park’ın anne binasını “The Ring” gezebilecek. Pzt. günü klasik Apple Tasarım Ödülleri açılış konuşmasının akabinde Özel akşam aktifliği düzenlenecek.

Geliştiriciler, Salı günü Apple Park’ta geçen Yıl açılan ve geliştiricilere ayrılmış bir Meydan olan Apple Developer Center’daki Özel oturumlara katılabilecek. Apple, bu Özel oturumlarda nelerin konuşulduğunu paylaşmıyor. Üç farklı sunum vakti olacak, yer hudutlu ve birinci gelenin önceliği olacak.

WWDC 2023 etkinliğinde neler tanıtılacak?

Apple, her Yıl WWDC’de iPhone, iPad, Apple Watch, Mac ve Apple TV için en nihayet yazılım güncellemelerini tanıtıyor. Bu yıl, iOS 17, iPadOS 17, watchOS 10, macOS 14 ve tvOS 17 tanıtılacak. Bilhassa iPhone’lar için iOS 17 özellikleri, yenilikleri neler olacak merak ediliyor. Apple’ın WWDC23 etkinliğinde ayrıyeten birinci Reality Pro başlığını da tanıtması bekleniyor. Düşük ihtimal, yeni 15 inç MacBook Air modeli duyurulabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir