Google 2 yıldan uzun aktif olmayan hesapları siliyor

Genel May 17, 2023 Yorum Yok
Bugün Google ve Android hizmetlerine girişin en Değerli adımı bir Google hesabı satın almak. öbür taraftan email kullanımı için de kullanıcılar sayısız Google hesabı açabilir. Google giderek artan bu hesap çöplüğüne bir tahlil bulacak.

Google hesapları siliniyor

Google yaptığı açıklamada kullanılmayan edilgen hesapların iki kademeli giriş kurulmuş hesaplara nazaran 10 kat daha Çok olduğunu ve bunun da hesaplara sızmak isteyen siber saldırganlara fırsat tanıdığını belirtiyor.

Bu kalabalığın önüne geçmek için Google siyaset değişikliğine gitti. Bundan bu türlü 2 Yıl boyunca hareketsiz olan Google hesapları YouTube, Fotoğraflar, Gmail de iç olmak üzere içerisindeki bütün içerikler iç silinebilecek.

Politika bu haftadan itibaren geçerli olacak lakin Google hesaplarının silinmesi Aralık ayında başlayacak. Google birinci etapta açılmış ve bir kere giriş yapıldıktan sona hiç dokunulmamış hesapları silecek. Sonra kademe kademe Dizi edilgen hesaplara gelecek. Kullanıcıların bu siyasete iç olmamak için yılda en az bir sefer hesaplarına girmesi ve iki basamaklı doğrulama kurmasını istiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir