Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Apple şimdi de Wi-Fi ve Bluetooth yongaları tasarlıyor

Apple şimdi de Wi-Fi ve Bluetooth yongaları tasarlıyor

admin admin -
16 0
Her ne kadar bileşen ve teknoloji üreticilerine göbekten bağlı olsa da Apple yıllardır bağımlılığını en üye indirmek için Aka yatırımlar yapıyor. Şimdilik işletim sistemi ve işlemci konusunda istediğini almış durumda. Sırada bağlantı bileşenleri var.

Apple’a 5G modem de yetmiyor

Gelen bilgilere nazaran kendi 5G modemini geliştirerek Qualcomm’a olan bağımlılığını en üye indirmek isteyen Apple, Wi-Fi ve Bluetooth yongalarında da bağımlılığı azaltmak niyetinde. Firma yıllardır Broadcom’dan kablosuz irtibat yongaları tedariği yapıyordu.

Kaynaklar Apple’ın 2024 yılında Qualcomm ile olan mutabakatını sona erdirme hedefinde olduğunu belirtiyor. Geçtiğimiz yıllarda Intel’den satın aldığı modem kısmının dizaynları bu noktada Temel oluşturuyor.

2025 yılında ise 5G modeme Wi-Fi ve Bluetooth ilişkilerini da ekleyerek Broadcom ile olan muahedesini da sona erdirmek emelinde. Böylelikle bütün kablosuz kontaklar Biricik bir yongada toplanarak zar alanından da tasarruf sağlayacak.

Elbette bağlantı yongaları geliştirmenin Aka zorlukları var. Patent ihlallerine takılmadan geçtikten sonra piyasada kullanılan bütün frekanslara Ahenk sağlamak da diğer bir sorun. Bununla Bir arada Intel’in uzun yıllara dayanan tecrübesi kurtarıcı olabilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir