Apple, Silikon Tasarım Merkezini genişletmek için 1 milyar euro harcayacak

Genel Mar 02, 2023 Yorum Yok
Apple, 2021 yılında Münih’te Avrupa Silikon Tasarım Merkezini kurmuştu. Yakın bir vakitte yaptığı basın açıklaması ile şirket, bu merkeze 1 milyar avroluk yatırım yapacağını açıkladı. Şirket bu yatırımla Seidlstrasse’de nihayet teknoloji bir araştırma tesisi tasarlayacak ve inşa edecek. Önemli laboratuvar alanı, nihayet teknoloji tasarımı ve merkezi pozisyonuyla bu alan, Apple’ın Ar-Ge takımlarının yeni formlarda bir ortaya gelerek Amel birliğini ve yeniliği geliştirmesini sağlayacak.

1 milyar avroluk yatırım ile 3 yeni tesis inşa edilecek

Yapılacak yatırımla Bir arada Apple’ın yeni Seidlstrasse tesisine ek olarak Silikon Tasarım Merkezi genişlemesinin bir kesimi olarak Denisstrasse ve Marsstrasse‘de birkaç ek Ar-Ge alanı inşa edilecek. Yapılacak bu üç yeni yapı, Apple’ın Karlstrasse’de kısa müddet Evvel açtığı Ar-Ge tesisinin karşısında bulunacak.

Apple eserlerinin gelişimi açısından hayli Değerli olan bu yatırımla ilgili şirket, Seidlstrasse’de Apple’ın Ar-Ge takımlarının yeni yollarla bir ortaya gelerek Amel birliğini ve yeniliği geliştirebileceği bir nihayet teknoloji araştırma tesisinin dizaynına ve inşasına gerçek gidileceğini söylüyor.

Konu ile ilgili İzah yapan Apple’ın donanım teknolojilerinden Mesul kıdemli reis yardımcısı Johny Srouji, “Münih’teki Ar-Ge takımlarımız, daha yüksek performans, verimlilik ve Sıkıntı tasarrufu sağlayan eserler geliştirme gayretlerimizde kritik değere sahip. Avrupa Silikon Tasarım Merkezimizin genişletilmesi, Özel silikon dizaynlar, Sıkıntı idaresi çipleri ve geleceğin kablosuz teknolojileri iç olmak üzere çığır açan yenilikler üzerinde çalışan Bavyera’daki 2.000’den Çok mühendisimiz ortasında daha da yakın bir işbirliği sağlayacaktır.” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir