Apple Reality Pro ufukta göründü: ”xrOS” kullanacak

Genel May 16, 2023 Yorum Yok
Uzun müddettir sızıntılarla gündemde olan Apple Reality Pro karma gerçeklik başlığının önümüzdeki ay düzenlenecek WWDC 2023 etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. Bu bağlamda hazırlıklarını sürdüren Apple, XR ”xrOS” (Extended Reality) işletim sistemi için marka müracaatında bulundu. Yeni işletim sistemi, karma gerçeklik başlığında karşımıza çıkabilir.

Apple 

Bildirilenlere nazaran Apple’ın paravan şirketi Deep Dive LLC tarafından Yeni Zelanda Fikri Mülkiyet Ofisi’ne yapılan müracaat, hâlâ onay bekliyor. Paylaşılan manzaralara baktığımızda, marka işaretinin Apple’ın öteki işletim sistemlerinde kullanılan birebir San Francisco yazma tipine sahip olduğunu görüyoruz.

Bu durum, yeni markanın Apple Reality Pro’ya yönelik alındığını onaylıyor diyebiliriz. Lakin Apple’ın halihazırda Reality One, Reality Pro ve Reality Processor üzere marka isimlerine sahip olduğunu da belirtelim. Bu nedenle, Apple Reality Pro’nun işletim sistemini görmek için 5 Haziran’da başlayacak WWDC 2023 aktifliğini beklememiz gerekecek.

Hatırlayacak olursak Apple Reality Pro’nun diğer Apple eserlerine kıyasla Fazla daha kıymetli olacağı söyleniyor. O denli ki birçok sızıntı, aygıtın 3000 dolara yakın bir fiyat etiketine sahip olacağını sav ediyor. Bununla Birlikte AR/VR başlığı, Apple uygulamaları ile geliştirilmiş bir entegrasyonun yanı sıra, cepte duracak harici bir bataryadan Sıkıntı alacak ve iki saatlik kullanım süresi sunacak. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir