Android İçin En İyi Veri Paylaşma Uygulamaları

Android İçin En İyi Veri Paylaşma Uygulamaları

Genel, Sosyal Medya, Yazılım Eyl 10, 2022 Yorum Yok

Bildiğiniz gibi yıllardan beri insanlık her döneme belli bir çağ ismi vermişlerdir.

Belki de bu çağa yeni bir ad verecek olsalar “Paylaşım çağı” İdeal isim olurdu. Zira yaşamımız sürekli olarak bir şeyleri paylaşmakla geçmektedir. Facebook’ta ne yaptığımızı sunuyor, Twitter’da kanaatlerimizi sunuyor, Instagram’da görsellerimizi sunuyoruz. Bununla beraber nihayetinde aşırı süratli ve hafif yaşıyoruz. nihayetinde yanımızda görsel makinesi, kamera gibi araçlar taşımıyoruz zira tüm bunları mobil telefonlarımızla yapabilmekteyiz. Her an ne gibi şeyler yaptığımızı fotoğraflıyor, tüm anlarımızı ölümsüzleştiriyoruz. Tabi beraber görsel çekildiğimiz arkadaşlarımız da bu görselleri bizden istiyorlar haliyle. Aynı biçimde biz de onlardan istiyoruz. Peki bu tür belgeleri göndermek için ne tür yollar tercih etmektesiniz?

Biz size Android için tasarlanmış programları tavsiye ediyoruz. Büyük ufak boyutu ne olursa olsun çabucak arkadaşlarınıza ya da öteki birilerine dosya göndermek için yapılmış birçok mobil yazılım var. Bizler de bugün sizlerin için bu yazılımlar aralarından en iyilerini derledik.

Box

Elbette günümüzün dosya paylaşım için kullanılmakta olan en tanınmış tekniklerinden birisi bulut depolama sistemlerini kullanıyor olmak. Bulut depolama sistemleri aralarında en iyilerinden birisi de Box desek yanlış olmamaktadır.

 Android İçin En İyi Veri Paylaşma Uygulamaları

Box beraberinde tüm belgelerinizi bulut bir depolama sistemi üstünde tutabilmektedir ve gerektiğinde bunları basitçe paylaşabiliyorsunuz. Üstelik böylelikle belgeleriniz ve verileriniz güvenilir olarak saklanıyor.

Box beraberinde dosya paylaşımı yapmak için yapmanız gereken tek şey paylaşmak istediğiniz belgeleri Box’a atarak bir paylaşım urli oluşturmak. Arkasından da bu urli dostlarınızla ve ötekileriyle paylaşmak, hepsi bu.

Dropbox

Yine bulut depolama dendiğinde akla gelmekte olan ilk servislerden bir ötekii de Dropbox. Dosyalarınızı basitçe ve güvenilir olarak saklayabileceğiniz bir servis olan Dropbox’un da mobil programları kuşkusuz ki mevcut.

Dropbox belki de şu anda en tanınmış dosya saklama servislerinden birisi. Hesabınızı oluşturduktan sonrasında direk olarak 3 GB alana sahip olmaktasınız. Daha sonrasında dilerseniz daha çok alana sahip olma şansına da sahipsiniz.

Dropbox beraberinde görsel, video, belge, klasör aklınıza gelebilecek her şeyi basit olarak saklayabiliyorsunuz. Bunlara ek olarak paylaşmak istediğinizde da paylaşım urli beraberinde oldukça hızlı paylaşabiliyorsunuz.

Android İçin Dosya Saklama Erişme Uygulaması

Fast File Transfer

Lakin dosya paylaşmak için bulut bilişim sistemlerini kullanıyor olmak istememekteyseniz direk dosya paylaşımına özel olarak tasarlanmış programlardan da yararlanabilirsiniz. Fast File Transfer de bunlardan birisi.

Uygulama beraberinde büyük boyuttaki belgeleri bile aşırı çabucak gönderebiliyorsunuz. Bunu da kolay, süratli ve basit olarak yapabilmektesiniz. 1 GB’lık dosyayı 4 dakikanın altında paylaştığını da ekleyelim.

Uygulama beraberinde birden aşırı dosyayı zipleyerek gönderebiliyor, makineleri QR kodu beraberinde süratlica eşleyerek daha süratli erişim sağlayabiliyor, Wi-fi olmasına gerek bile olmadan belgeleri gönderebiliyorsunuz.

Hightail

Bir öteki dosya paylaşım yazılımı olan Hightail de bulut depolama sistemlerinden yararlanan bir sistem. Kullanıcı dostu kullanıcı arayüzü, basit kullanımı ve süratli olması beraberinde belgelerinizi basitçe paylaşabiliyorsunuz.

Uygulama beraberinde arkadaşlarınız ya da öteki bireylerle örnek olarak beraber çalıştığınız dokümanları paylaşabileceğiniz gibi aynı anda üstünde farklılık de yapabilmektesiniz. Böylece ortak çalışma aşırı daha basit hale geliyor.

Bununla beraber yazılım belgelerinıza erişen bireyleri ve kaç kere erişildiği gibi verileri size sunuyor bu sayede güvenlik beraberinde ilgili bir sorun yaşatmaktasınız. Hightail, basit dosya paylaşımı için kullanabileceğiniz programlardan bir diğeridir.

Send Anywhere

Bir öteki dosya paylaşım yazılımı olan Send Anywhere de kolay ama güçlü ve kapsamlı bir yazılım. Kayıt olmanıza ya da giriş yapmanıza gerek olmaması yazılımın en büyük artılarından birisi diyebiliriz.

Uygulama beraberinde dosya göndermek için iki değişik makinesi  6 haneli dijital anahtar beraberinde eşlemek. Bundan sonrasında isteğinize göre belgeleri çabucak gönderme şansına sahip olmaktasınız.

Uygulamanın bir öteki artı fonksiyonu çapraz platform desteği. Böylece Android, iOS ve Web üstünden değişik makinelerinize veri gönderip tekrar alabilmektesiniz. Dolayısıyla bir dosyayı göndermek için uzun anlar süresince beklemek mecburiyetinde kalmamaktadırsunuz.

SendSpace

Bir öteki dosya gönderme servisi olan SendSpace’i de para ödemeden indirip kullanabilmektesiniz. Ücretsiz kullanmış olduğunuz takdirde veri başına 301 mb gönderebiliyorken pro sürümde 4 gb gönderme şansına sahipsiniz.

Uygulama beraberinde büyük boyutlu belgeleri basitçe arkadaşlarınıza ve ötekilerine göndermeniz hedeflenmiş. Fotoğraf, video gibi medya belgelerini çabucak göndermeniz öncelik durumunda sunulmuş.

Bununla beraber kullanıcı dostu kullanıcı arayüzü ve kolay kullanımı beraberinde dikkat çekiyor. Gönderdiğiniz belgeleri karşı taraftakinin alması için tek ihtiyacı ise bir internet browser.

Android İçin Paylaşım Uygulaması

Sunshine

Bir öteki dosya gönderme ve paylaşma yazılımı olan Sunshine’ı da para ödemeden indirip kullanabilmektesiniz. Özellikle büyük boyutlu belgeleri çabucak göndermeniz için tasarlanmış olabildiğini söyleyebilmekteyim.

Fotoğraf, video gibi büyük boyutlu belgeleri basitçe paylaşmanızı ve göndermenizi sağlamakta olan bir yazılım olan Sunshine herhangi bir bulut depolama sistemi kullanmamaktadır ve direk olarak makineye gönderiyor.

Uygulamanın en hoş özelliklerinden birisi de böylelikle görsel ve videoları direkt olarak akıllı televizyon, Playstation veya Xbox makinelerinize göndererek büyük ekran keyfi yaşamanızı sağlaması diyebiliriz.

SuperBeam

Bir öteki dosya paylaşım yazılımı olan SuperBeam’i de Android makinelerinize para ödemeden indirip kullanabilmektesiniz. Yine bilhassa büyük boyutlu dosyalar için tasarlanmış olabildiğini söyleyebilmekteyim.

SuperBeam beraberinde büyük boyutlu belgeleri WiFi beraberinde öteki makinelere paylaşabiliyorsunuz. Cihazları da QR kod ya da NFC beraberinde eşleyebiliyorsunuz. Uygulamanın bedava sürümü birçok fonksiyon sunuyor ama yetersiz gelmekteyse pro sürümü da var.

Uygulama çok sayıda dosyayı zipleyerek basitçe paylaşabiliyor, paylaşım geçmişinize göz atabiliyorsunuz. Uygulamanın şık dizaynı ve değişik temaları olması da bir öteki artısı diyebiliriz.

WeTransfer

Bir öteki dosya paylaşım yazılımı olan WeTransfer beraberinde arkadaşlarınıza, iş arkadaşlarınıza, ailenize basitçe görsel, video ve dosya yollayabiliyorsunuz. Bunlara ek olarak bu yazılım da tamamıyla bedava.

Uygulamanın basit erişim sağlamakta olan kısayolları ve basit kullanımı yardımıyla hiç bir sorun yaşamadan kullanabileceğinizi düşünüyorum. Uygulama 10 GB’lık bir depo alanı sunuyor ve paylaşmak istediğiniz belgeleri bu alana atıyorsunuz.

Daha sonrasında urlini paylaşmak istediğiniz birilerine gönderiyorsunuz. Dosyalar indirildikten sonrasında ise bu urller silebilirsiniziyor, bu sayede şahsi güvenliğiniz de sağlanmış oluyor.

WiFi File Transfer

WiFi File Transfer yazılımı da para ödemeden kullanabileceğiniz programlardan. Adı üstünde yazılım Wifi vasıtasıyla belgelerinizi bir Android makineden diğerine transferinize yardımcı oluyor.

Uygulama basit kullanımı, yenilikçi dizaynı ve kolay tarzı beraberinde dikkat çekiyor. Böylece basit olarak kullanabilmektesiniz. Uygulama beraberinde birden fazla dosyayı aynı anda istemektedir zipleyerek istemektedir ziplemeden gönderebiliyorsunuz.

Uygulama beraberinde görsel, video ve müzik belgelerini kısayol kullanarak gönderebiliyorsunuz. Bununla beraber şifre doğruluğunu sağlaması kullanarak şahsi güvenliğinizi de koruma şansına sahipsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir