Android 14 ile birlikte ekran kaydı gizliliği artıyor!

Genel May 20, 2023 Yorum Yok
Google kısa müddet Evvel Android 14‘ün ikinci beta güncellemesini yayınladı. Bununla Bir arada kullanıcılar, Google’ın yaklaşmakta olan işletim sisteminin yeni özelliklerini keşfetme imkanı buldular. Görünüşe nazaran Google, ekran kaydını daha kapalılık odaklı bir özellik haline getirmeyi planlıyor.

Şu Lahza kullanılan Android sürümü, ekran kayıt fonksiyonu ses kaydını kapatmanıza ve dokunuşları gizlemenize müsaade vermekte. Yeni ekran kaydı özelliği, kaydı Biricik bir uygulamayla sınırlandırmanıza yahut kayıt sırasında bildirimler üzere hisli bilgileri gizlemenize İmkan tanıyacak.

Tek uygulamaya Özel ekran kaydı

Mishaal Rahman attığı tweet’te bu iki fonksiyonun nasıl çalıştığını gösteriyor. Biricik bir uygulama ekran kaydına dokunduğunuzda, nihayet açtığınız uygulamaların bulunduğu bir çerçeve beliriyor. Kayıt sırasında uygulamadan çıktığınızda, siz uygulamaya Geri dönene kadar ekran kararıyor ve böylelikle o uygulama dışındaki hiçbir hareketiniz kaydedilmiyor.

Artık bütün Android 14’lü telefonlarda kullanıcak

Alternatif olarak her şeyi kaydetmeyi seçebilir, sırf bildirimler üzere hisli bilgileri gizleyebilirsiniz. Aslında ekran kaydında bütün durum çubuğu gizlenmekte. Çünkü kimi Android telefonlarda ekran kaydı Samsung OneUI‘daki üzere ekran kaydı için esasen kapalılıkla ilgili birtakım özellikler sunuyor, fakat bunun Android’de Mahallî olarak çalıştığı birinci Defa görülmekte.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir