Android 13 güncellemesi alacak POCO telefonlar belli oldu

Genel Mar 03, 2023 Yorum Yok

Akıllı telefon pazarında bütçe odaklı başarılı modellere imza atan POCO, Android 13  sürümü için çalışmalarını hızlandırıyor. Kısa mühlet amiral gemisi POCO X5 Pro modelini kullanıcılar ile buluşturan marka, artık Android 13 tabanlı MIUI 14 için güncelleme takvimi paylaştı. İşte Android 13 güncellemesi alacak POCO aygıtlar.

POCO aygıtlar için Android 13 tabanlı MIUI 14 takvimi paylaşıldı

Paylaşılan listeye göre POCO X5 Pro 5G, 2023’ün birinci çeyreğinde MIUI 14 tabanlı Android 13 güncellemesini Meydan birinci Aygıt olacak. Bunun akabinde yeni sürüm, yılın ikinci çeyreği yani Nisan’dan Haziran’a kadar olan devirde POCO F4 5G, F3 GT, X3 Pro, M5, M4 5G ve C55 iç olmak üzere altı modele daha ulaşacak. 

Yılın üçüncü çeyreğinde güncelleme alacak aygıtlar ortasında ise POCO M4 Pro, X4 Pro 5G ve M4 Pro 5G modelleri yer alıyor. Belirtilen tarihlerin Hindistan pazarında yer Meydan aygıtları kapsadığını belirtelim. Fakat kısa bir mühlet sonra ülkemiz ve global pazara ulaşacağını söyleyebiliriz.

Android 13 tabanlı MIUI 14, yine tasarlanan kullanıcı arabirimi (UI), gelişmiş sistem performansı ve kapalılık muhafazası iç olmak üzere kullanıcılar için bir sıra özellik ve düzgünleştirme getiriyor. Yeni sürümde en dikkat çeken özelliklerden biri ise bellek tarafında verimlilik artışı ve daha kararlı bir performans sağlayan Foton Motoru.

Ayrıca Xiaomi, sistem kaynaklarını optimize ederek MIUI 14’ü daha hafif hale getirdi. Bu noktada yeni sürüm, 4 GB’tan daha az yer kaplıyor. ek olarak nadiren kullanılan uygulamaların otomatik olarak sıkıştırılmasını sağlayan yeni bir özellik de kullanıcıları bekliyor olacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir