Apple, tüm vücudu analiz edecek: Body ID geliyor

Genel Mar 03, 2023 Yorum Yok
Yeni patent, Apple’ın bir kişinin yüzünü, boynunu, kollarını, bacaklarını hasılı bütün bedenini tarayabileceği bir teknoloji üzerinde çalışıyor olabileceğini gösteriyor. Body ID olarak geçen yeni teknoloji, Touch ve Face ID’nin ötesinde lakin iPhone dışında Öbür bir aygıtta da kullanılabilir.

Apple’ın yeni teknolojisi: Body ID

Şirketin patent başvurusu, olağan fotoğrafların yanı Dizi kızılötesi imajlar de iç olmak üzere harici sensörlerle yakalanan derinlik haritalarına dayalı olarak gövde bilemini tahlil etmeyi amaçlıyor. Apple, Çehre için kızılötesi imajlar kullanarak bu Cin biyometrik okumaları zati kullanıyor fakat bu patentte tıpkı teknoloji tüm gövde için kullanılıyor.

Biyometri, teknoloji dünyası için yeni bir şey değil fakat Apple’ın bu patentte önerdiği şey, gövde datalarına orijinal bir mana kazandırabilir. Apple, kişinin bedeninin tam imgesini elde etmekle kalmayacak, tıpkı vakitte bedenin aşikâr bir modülündeki sorunu tespit edip Teklif de bulunacak.

Şirket, bu teknolojiyi en verimli formda kullanmak için bir Cin makine tahsili Yapay zeka sistemi de geliştirecektir. Apple, aşikâr bir müddet boyunca bir Küme iştirakçiden topladığı bilgilerle devinim edecek lakin patente nazaran ne iştirakçi sayısı ne de müddet aşikâr değil. Olağan ki ne kadar vücut taraması yapılırsa o kadar uygun.

iPhone’da kullanılmayabilir

Öte yandan Body ID olarak bahsedilen bu tarama teknolojisinin hangi aygıtta kullanılacağı belirli değil. Teknoloji, bir iPhone’a da iç edilebilir, Öbür bir aygıtta da kullanılabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir