AMD’nin gizli gelir kaynağı belli oldu: Playstation 5

Genel Mar 02, 2023 Yorum Yok

Hatırlayacak olursak 2022’nin nihayet çeyreğine ait AMD yarar raporunda şirketin net gelirinin yaklaşık altıda birini oluşturan isimsiz bir müşteriye yer verildiğini gördük. Artık paylaşılan yeni bir rapor, bu isimsiz gelir kaynağının Sony olduğunu ortaya çıkardı. 

Sony, AMD’nin en Aka müşterisi haline gelebilir

Bilmeyenler için günümüzde AMD, Sony’nin PlayStation 5 konsoluna ve Microsoft’un Xbox Series X/S modellerine Güç sağlayan çipler üretiyor. Bu noktada Sony, 2022’nin nihayet çeyreğini 7,1 milyon adet Playstation 5 satışı ile tamamlandı. Bu sayının Yekün 38 milyona ulaşan konsol sevkiyatlarında Kıymetli bir yükselişi temsil ettiğini belirtelim.

Analistler ise, Playstation 5 satışlarının AMD’nin 2022 net gelirinin yüzde 16’sını oluşturduğunu ve AMD Xilinx dış tutulduğunda bu sayının yüzde 20 seviyelerine çıkacağını düşünüyor. Böylelikle Sony, AMD’nin en Aka müşterisi haline gelebilir. Görünüşe nazaran AMD, rakibi Nvidia’nın toplamda Fazla daha Çok kazanmasına karşın, konsol pazarından bu açığı kapatmayı başardı.

Ayrıca paylaşılan raporda, PS5 gönderilerinin Xbox’tan yüzde 60 oranında daha Çok olduğu belirtiliyor. Bilindiği üzere Microsoft, aboneliklere ve dijital satışlara odaklanmayı seçerek Xbox satış sayılarını yayınlamayı bir müddet Evvel durdurdu. Bu nedenle yeni haberin şaşırtan olmadığını söyleyebiliriz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir