AloTech’in chatbotuna ChatGPT-4 yapay zekası entegre edildi

Yazılım Nis 22, 2023 Yorum Yok
OpenAI tarafından geliştirilen Yapay zeka sohbet robotu ChatGPT-4, kısa müddette günümüzün en gelişmiş Yapay zekası haline geldi. Firmalara chatbot robot alıcı temsilcisi hizmeti sunan yerli Davet merkezi platformu AloTech, ChatGPT geliştiricisi OpenAI ile Amel birliği yaptığını duyurdu. Chatbot alıcı temsilcisi, alıcı taleplerini Yapay zeka ile yanıtlayarak alıcı temsilcisine aktarmadan sorulara cevaplar sunuyor. Yapay zekanın tahlil bulamadığı durumlarda canlı alıcı temsilcisine yönlendiriyor.

AloTech’in chatbot robot alıcı temsilcisine ChatGPT-4 Yapay zekası entegre edilecek. 100 trilyon parametre ile bilgi sürece kapasitesine sahip ChatGPT-4, müşterilere daha gelişmiş tecrübe sunacak. Müşterilerin yazdığı soruları yanlışsız bir formda anlayacak ve lisanı doğal biçimde kullanarak daha gerçek karşılıklar verecek.

AloTech, 44 ülkede 700’ün üzerinde firmaya hizmet veriyor. ChatGPT-4, Türkçe iç olmak üzere AloTech’in hizmet verdiği bütün ülkelerde kullanılacak.

ChatGPT’nin avantajı ne olacak?

ChatGPT entegrasyonu sayesinde müşterilerin canlı alıcı temsilcisine daha az bağlanarak bot ortamında sorularına Karşılık bulabileceği Anlatım ediliyor. Hususla ilgili açıklamada bulunan AloTech CEO’su Savaş Soyak, “Halihazırda kullandığımız bot ile gelen taleplerin yüzde 64’ü alıcı temsilcisine bağlanmaya gerek kalmadan bot ortamında çözülüyordu. Yeni entegrasyonumuz ile  bu oranı yüzde 90’ın üzerine taşımayı hedefliyoruz. Böylelikle sistemimizi kullanan 30 binin üzerindeki alıcı temsilcisi de tekrarlayan sorular yerine tüketicilerin daha kompleks taleplerine Vakit ayırabilecek, Fazla daha verimli çalışabilecekler.” dedi.

ChatGPT entegrasyonunun dalda birinci olduğunu vurgulayan Soyak, şunları söyledi:

 “Çağrı merkezlerinde chatbot kullanımı nihayet yıllarda süratle artış gösteriyor. AloTech bilgileri de 2022 yılındaki chatbot kullanımının bir evvelki yıla nazaran yüzde 750 arttığını gösteriyor. Hiç kuşkusuz kullanım arttıkça chatbot’lara yönelik beklenti de yükseliyor. Tüketiciler sordukları sorulara süratli ve net karşılıklar almak istiyor. ChatGPT-4 bunu sağlamak ismine Fazla Kıymetli bir adım. Yazılanları yalnızca anlamakla almayıp, yönlendirme de yapıyor. Hatta günlük konuşmalar ile sohbeti Fazla daha doğal bir hale getiriyor. Biz de ülkemizde ve 44 ülkede hizmet verdiğimiz 700’ün üzerinde müşterimizin, tüketicilerine üst seviye bir Davet merkezi tecrübesi sunabilmeleri için OpenAI Amel birliği yaptık. Bu kapsamda şirketin ticari kullanımlara Aleni olan en üst versiyon chatbot’u ChatGPT-4’ü sistemimize entegre ettik. Bölümün gelişimine Kıymetli katkı sunacağına inandığımız bir prensip imza attığımız için mutluyuz” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir