Aksungur İHA’nın baz istasyonu özelliği deprem bölgesinde devrede!

Genel Şub 09, 2023 Yorum Yok
Türkiye’yi derinden etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki sarsıntının dördüncü günündeyiz. Günler geçmesine Karşın zelzele bölgelerindeki mobil bağlantı problemi devam ediyor. Operatörler, sorunu gidermek için çalışmaların sürdüğünü söylese de bölgedeki yetkililerden yapılan paylaşımlara nazaran şebekelerdeki sorundan kaynaklı olarak yardım süreçleri aksıyor.

Bugün öğle saatlerinde bahisle ilgili paylaşım yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, “Yardımların Hatay’a sağlıklı dağıtımı için ihtimamlı olarak çalışıyoruz. Bölgedeki en Değerli Problem Antakya’da telefonların çekmemesi. Kurtarma çalışmalarının sağlıklı ilerlemesi, çadır suram ve yardım dağıtım noktalarının bilgisinin depremzedelere ulaştırılması için bu Fazla değerli.” tabirlerini kullandı.

Aksungur’un baz istasyonu özelliği devrede

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Lideri İsmail Demir, TUSAŞ tarafından geliştirilen Aksungur İHA’nın baz istasyonu özelliğinin zelzele bölgesinde kullanıldığını söyledi. Aksungur İHA hem bölgeden anlık imaj aktarıyor hem de üzerindeki baz istasyonuyla bölgedeki vatandaşlara taşınabilir bağlantı hizmeti sunuyor. Baz istasyonu özellikli Aksungur 45 saate kadar vazife yapabiliyor.

Geçen sene Aksungur İHA’ya baz istasyonu özelliği eklendiği duyurulmuştu. Bu özellik birinci Kez afet bölgesinde kullanıldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir