iOS 16.3 “bazı kullanıcılarda” iCloud yedeklemeyi devre dışı bıraktı

Genel Şub 09, 2023 Yorum Yok
Telefonlarını iOS 16.3 sürümüne güncelleyen birtakım kullanıcılar, iCloud yedekleme özelliğinin otomatik olarak devir dışı kalmasından şikayetçi ve bu Sorun Apple takviye forumlarına yansımış durumda.

Sorunu yaşayan kullanıcılar iCloud yedeklemeyi açmaya çalıştıklarında “Bilinmeyen bir kusur oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.” yanılgı mesajıyla  karşılaştıklarını ve Ayarlar – Apple ID – iCloud altında yedekleme seçeneğinin edilgen olduğunu belirtti. iCloud yedeklemesi açılmaya çalışıldığında beklenmedik formda süreç engelleniyor.

Bazı kullanıcılar, iki faktörlü kimlik doğrulamayı açarak sorunu çöztüklerini belirtti. Bu, Apple’ın kullanıcıları kimlik doğrulama özelliğini kullanmaya zorlamaya çalıştığı tarafında spekülasyonlara yol açtı lakin durum pek o denli görünmüyor. Zira iki adımlı doğrulama bütün kullanıcılar için sorunu çözmedi.

Bazı kullanıcılar, Enteresan olarak bu kusur iletisini almalarına Karşın yedeklemenin sürdüğünü söylüyor. Anlaşılan o ki, iCloud’u etkileyen birden Çok Problem Mevcut ve muhtemelen iOS 16.3.1 güncellemesi ile tahlile kavuşturulacak. Apple’ın bir sonraki güncellemeyi ne Vakit yayınlayacağı bilinmiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir