ABD’de UFO alarmı: Bir haftada üç tanımlanamayan cisim düşürüldü

Genel Şub 13, 2023 Yorum Yok
ABD, kuşkulu bir Çin gözetleme balonunun düşürülmesinden sonra teyakkuza geçmiş vaziyette. Ülkenin savunma sistemleri daha ayrıntılı müşahedeler yapmaya başladı ve ABD yalnızca nihayet 10 gün içerisinde Çin balonu iç üç adet de UFO’yu düşürdü.

4 Şubat tarihinde düşürülen Çin balonunu göz gerisi ettiğimizde ise düşürülen tanımlanamayan uçan objelerin (UFO) son dört gün içerisinde düşürüldüğünü görüyoruz. ak Saray yetkilileri düşürülen UFO’ların birinci Çin balonuna benzemediğini ancak bunların da daha Ufak balonlar olabileceğini söyledi.

Dört gün içinde üç UFO düşürüldü

ABD hava alanını korumakla vazifeli ABD Hava Kuvvetleri Generali Glen VanHerck, gazetecilere verdiği demeçte, ordunun nihayet üç objenin ne olduğunu, nasıl havada kaldıklarını yahut nereden geldiklerini şimdi belirleyemediklerini söyledi.

 Kuzey Amerika Hava-Uzay Savunma Komutanlığı (NORAD) ve şimal Komutanlığı lideri VanHerck, “Onlara balon değil obje dememizin bir nedeni var” dedi. VanHerck ayrıyeten uzaylı iç rastgele bir mümkünlüğü göz arkası etmeyeceğini de söyledi. İsminin açıklanmaması şartıyla konuşan Öbür bir savunma yetkilisi, ordunun objelerin dünya dışı olduğuna dair rastgele bir İspat elde etmediğini Anlatım etti.

Düşürülen dördüncü obje sekizgen

Pentagon sözcüsü Tuğgeneral Patrick Ryder yaptığı resmi açıklamada, reis Joe Biden’ın buyruğuyla bir ABD F-16 savaş uçağının Lokal saatle 14:42’de ABD-Kanada hududundaki Huron Gölü üzerindeki objeyi düşürdüğünü söyledi. Ryder, objenin askeri bir tehdit oluşturmasa da, 20.000 fitte (6.100 m) seyahat ederken iç hava trafiği için risk oluşturduğunu ve ayrıyeten gözetleme yeteneklerine sahip olabileceğini söyledi.

İsminin açıklanmaması şartıyla konuşan ABD’li bir yetkili, objenin Bina olarak sekizgen göründüğünü ve ayrım edilebilir bir yük taşımadığını söyledi. Ayrıyeten ABD, daha Çok bilgi edinmek için Huron Gölü’ne düşen enkazı inceleyecek.

ABD’li yetkililer birinci objeyi bir Çin gözetleme balonu olarak tanımladı ve 4 Şubat’ta Güney Karolina kıyılarında düşürdü. Cuma günü Alaska, Deadhorse yakınlarında deniz buzu üzerinde ikinci bir obje düşürüldü. Üçüncü bir obje ise Cumartesi günü Kanada‘nın Yukon bölgesinde düşürüldü. Pazar günü ise dördüncü obje Huron Gölü üzerinde F-16 jetleriyle vuruldu. bütün bu düşürülen hava araçlarının yıkıntı toplama süreçleri ve incelemeleri devam ediyor.

Düşürülen Çin balonundan sonra Pentagon yetkilileri o vakitten beri radarı daha yakından incelediklerini söylediler. Daha hisli radar nezareti nedeniyle bulunan obje sayısı ortasında yanlışsız orantı olması da dikkat cazip. Öte yandan ABD, hafta sonu 24 saat içerisinde iki Sefer hava alanını kapatmak zorunda kalmıştı.

UFO nedir?

UFO, Unidentified Flying Object” yani “tanımlanamayan uçan nesne” sözlerinin kısaltmasından oluşmakta. Her ne kadar UFO terimi akıllara dünya dışı varlıkları, yani uzaylıları getirse de temelinde o emelle kullanılmamaktadır. Münasebetiyle UFO söylemi, gökyüzünde uçan anack kimliği yahut ne olduğu belirlenemeyen bütün cisimleri Anlatım etmek için kullanılıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir